ikona

Novinky Interiér RS Vision: Ďalší pohľad na nový Rapid?

Foto: Škoda

7.9. 2018 12:00 Mladá Boleslav odhalila ďalšiu dizajnovú skicu, ktorá opäť naznačuje, ako bude vyzerať koncept RS Vision. Zdá sa, že sa tu v skutočnosti opäť pozeráme na budúcu podobu populárneho modelu Rapid.

Škoda nasleduje nové trendy. Po vzore značiek Volkswagen a Audi môžeme v nových českých automobiloch v budúcnosti očakávať čoraz viac dotykových plôch. Naznačuje to zverejnená skica, ktorá zachytáva návrh vzhľadu interiéru pripravovanej štúdie. Vision RS plánuje Mladá Boleslav oficiálne odhaliť na blížiacom sa autosalóne v Paríži.

Pozeráme sa na predzvesť interiéru Rapidu? My by sme povedali, že áno
Pozeráme sa na predzvesť interiéru Rapidu? My by sme povedali, že áno
Zdroj: Škoda

Už pri zverejnení náčrtu exteriérového vzhľadu športového konceptu sme hovorili o tom, že sa s veľkou pravdepodobnosťou pozeráme na predzvesť modelu Rapidu. Nedávny únik fotografií potom len potvrdil, že sme svojim tipom vôbec neboli ďaleko od pravdy. Dá sa preto predpokladať, že aj táto skica čiastočne odhaľuje podobu interiéru obľúbeného modelu.

Stačí len odpočítať niekoľko dizajnérskych a prehnaných kúskov a o chystanej novinke môžeme získať celkom slušnú predstavu. Zdá sa, že volant sa zmení a dostane športovejší dizajn. Kabíne na aktuálnosti pridá digitálny prístrojový štít, ktorého prítomnosť je takmer zaručená. Chýbať určite nebude ani veľký displej informačného systému tróniaci na minimalistickej stredovej konzole.

Pod ním by sa v realite mohlo nachádzať ovládanie klimatizácie automobilu. Napriek samotnej skici očakávame, že to by v Rapide ešte mohlo zostať hardvérové, ovládanie prostredníctvom dotykového displeja by bolo prekvapivé. Súdiac podľa veľkej lakťovej opierky sa tu ráta i elektronickou ručnou brzdou. To, či sa naozaj pozeráme na predzvesť interiéru nového Rapidu, odhalia až najbližšie mesiace.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia