Onedlho uplynie deväť rokov od odhalenia Infiniti QX60, ktoré nieslo pôvodne označenie JX. Už v roku 2015 absolvoval tento produkt modernizáciu. Nie je preto prekvapujúce, že japonská značka chystá jeho generačnú výmenu. Ochutnávkou nástupcu je koncept nesúci prívlastok Monograph.

SUV dostalo štýlovú fazónu, ktorá ide po stopách vozidiel odhalených v ostatných rokoch. Má teda v prvom rade masívnu masku chladiča s výraznou kovovou štruktúrou. Susedia s ňou zaujímavé LED svetlá, kým nárazník obsahuje v spodnej časti čierne dielce spolu s lešteným kovom. Táto kombinácia sa opakuje na prahoch a tiež vzadu.

V interiéri japonského SUV sa opäť objavia tri rady sedadiel.
V interiéri japonského SUV sa opäť objavia tri rady sedadiel.
Zdroj: Infiniti

Zadný nárazník obsahuje imitáciu štvorice výfukových koncoviek, nad ním je hladké veko kufra s opticky prepojenými svetlami. Bočné partie sú veľmi jednoduché. Prispievajú k tomu zapustené kľučky, pričom vzhľad výrazne ovplyvňuje aj čierne lakovanie stĺpikov a častí presklenej strechy zakončenej spojlerom. Atraktívny dizajn podčiarkujú masívne blatníky vyplnené dvojfarebnými kolesami.

 Podľa automobilky je toto SUV viac než len nejaká dizajnová štúdia. Mala by to byť presná predzvesť druhej generácie, ktorú spoznáme na budúci rok. Okrem zachovania trojmiestneho interiéru o nej nevieme nič bližšie. No je pravdepodobné, že pod kapotou sa objaví prepĺňaný dvojliter s variabilnou kompresiou uvedený v menšom type QX50.