Rázy, klopanie či praskanie, šíriace sa najmä z priestoru za čalúnením (dvere, A-, B-, C-stĺpik). Možná príčina: Plastové diely sa odierajú priamo o lakované plechové časti. Náprava: Kontaktné miesta na dieloch čalúnenia podlepiť filcovými podložkami, alebo pásmi. Alternatívne je možné aj namazanie týchto dielov silikónom, alebo voskom, potom sa ich povrchy budú po sebe kĺzať ľahšie
TASR
TASR

Novinky IAC otvorí v rakúskom Burgenlandsku nový výskumno-vývojový areál

Foto: Dreamstime

25.8. 6:00 Novo založená dcérska spoločnosť IAC Austria Forschungs- und EntwicklungsGmbH kúpila v Neutali pozemok s rozlohou 52 000 štvorcových metrov a zariadenie má vytvoriť približne 200 pracovných miest.

Nadnárodný automobilový dodávateľ so sídlom v Luxembursku International Automotive Components Group (IAC) plánuje v rakúskom Burgenlandsku postaviť areál pre výskum a vývoj.

Novo založená dcérska spoločnosť IAC Austria Forschungs- und EntwicklungsGmbH kúpila v Neutali pozemok s rozlohou 52 000 štvorcových metrov a zariadenie má vytvoriť približne 200 pracovných miest. S výstavbou by sa malo začať zhruba o dva roky.

Ako pri podpísaní zmluvy o spolupráci povedal výkonný riaditeľ IAC Manfred Gingl, v novom technologickom centre IAC sa má vykonávať výskum a vývoj a neskôr by mala nasledovať aj výroba interiérových automobilových komponentov. Investičný rámec je možné odhadnúť podľa porovnateľných závodov v Európe, napríklad v Poľsku. To znamená zhruba 200 pracovných miest a investície v rozsahu 30 až 40 miliónov eur.

Predseda burgenlandskej vlády Hans Doskozil vyzdvihol kvalitu novej fabriky, vďaka čomu sa podľa jeho slov Neutal stane centrom pre inovácie v automobilovej oblasti. 

IAC podľa vlastných informácií zamestnáva vyše 22 000 ľudí vo viac než 60 lokalitách v 19 štátoch a okrem toho má približne 50 výrobných závodov. V roku 2018 dosiahol koncern tržby 4,1 miliardy USD (3,7 miliardy eur).

(TASR)

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia