Hyundai poodhaľuje dizajn svojej tohtoročnej novinky, úplne nového subkompaktného crossoveru Bayon. Prvé snímky ukazujú výrazné dizajnové prvky, ktoré do istej miery pripomínajú model Kona. Presne pod tento etablovaný crossover sa má čerstvý prírastok zaradiť - Hyundai zdôraznil, že bude o klienta s bojovať s konkurentmi v subkompaktnom segmente, teda o niečo nižšie, než Kona. Dá sa očakávať, že Bayon ponúkne o niečo skromnejší vnútorný priestor, no na druhú stranu aj priaznivejšiu cenovku. Čo o ňom ešte vieme?

Hyundai Bayon.
Zdroj: Hyundai

Séria snímok zverejnených Hyundaiom len mierne naznačuje širokú prednú časť a prepojený dizajn zadných partií. Spoločnosť navyše potvrdila, že Bayon bude najnovším nositeľom dizajnovej identity Sensuous Sportiness (zmyselná športovosť), ktorej cieľom je kombinovať emocionálnu hodnotu s inovatívnymi dizajnovými riešeniami.

Na obrázkoch vidno, že veľkú časť prednej masky tvorí pásmo nasávania vzduchu tiahnuce sa cez celú prednú časť vozidla. Výrazným prvkov sú aj úzke denné LED svetlá (DRL), od ktorých sú hlavné svetlomety oddelené, čo vytvára svetelnú architektúru s výrazným vzhľadom podobnú napríklad modelu Kona či Santa Fe.

Hyundai Bayon.
Zdroj: Hyundai

 Zadnej časti vozidla dominujú brzdové svetlá s grafikou v tvare šípky spojené tenkou červenou líniou. Tieto svetlá umiestnené široko do rohov crossoveru ho vizuálne rozširujú. Bayon sa začne v Európe predávať v prvej polovici roku 2021. Ďalšie informácie budú zverejnené v nasledujúcich týždňoch.