Hyundai uvádza na trh špeciálnu edíciu i30 N Drive-N Limited Edition. Celkovo vyrobí len 800 exemplárov a 620 z nich je určených pre európsky trh. Pri limitovanej edícii bol hlavný dôraz kladený na estetiku. Cieľom bolo, aby ho Juhokórejci odlíšili od bežných i30 N a i30 N Performance už na prvý pohľad.

Hyundai i30 N Drive-N
Zdroj: Hyundai

Limitovaná edícia prevzala kompletný pohon z i30 N Performance. Zatiaľ nie je jasné, kedy bude možné i30 N Drive-N Limited Edition objednať, no na Slovensko sa nedostane ani jeden kus. Ak bude mať niekto o limitku záujem, bude musieť osloviť predajcov v iných štátoch Európy, do Čiech má napríklad namierené 25 kusov. Limitovaná edícia Hyundai i30 N Drive-N bude k dispozícii v prevedení Phantom Black Pearl a Serenity White Pearl. Bez ohľadu na farbu laku sa špeciálny model dodáva s 19-palcovými kovanými kolesami v tmavom bronze s matnou čiernou povrchovou úpravou.

Bronzové akcenty vlastne možno nájsť všade na aute - malá plaketa je pripevnená na ľavej a pravej strane predných blatníkov, pričom každá nesie súradnice testovacieho centra Hyundai Motor Europe na Nürburgringu. Len pre pripomenutie, všetky výkonnostné modely značky sa vyvíjajú a testujú na Nürburgringu od roku 2011. Priamo nad prahom dverí je na oboch stranách ďalšia bronzová výzdoba. Spolu s bronzom tu vyniká červená farba, ktorá prechádza naprieč celým autom. Brzdové strmene sú tiež nalakované červenou farbou a výrazne tak vyčnievajú z ráfikov v bronzovej farbe.

V interiéri je tiež veľa červených akcentov, počnúc červenými bezpečnostnými pásmi vpredu a červeným prešívaním na sedadlách z Alcantary až po červený okraj na koberčekoch. Ďalším pútavým prvkom sú osvetlené logá N na predných sedadlách. Tento dizajn poznáme z niektorých BMW. Hyundai i30 N Drive-N Limited Edition sa štandardne dodáva aj s presklenou strechou.

Hyundai i30 N Drive-N
Zdroj: Hyundai

Juhokórejčana poháňa turbodúchadlom prepĺňaný benzínový dvojlitrový motor s výkonom 280 koní a maximálnym krútiacim momentom 392 Nm – rovnako ako Hyundai i30 N Performance. Model v limitovanej edícii je možné objednať buď so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo s osemstupňovou dvojspojkou. Aby mal vodič ešte športovejší zážitok z jazdy, má limitovaná edícia tri špeciálne funkcie: N Power Shift, N Grin Shift a N Track Sense Shift.

Stlačením tlačidla N-Grin Shift auto posilníte a na 20 sekúnd pridáte 10 koní. Tri stupne spínania sú známe už z i30 N Performance. Hyundai zatiaľ nekomentoval, kedy bude možné i30 N Drive-N Limited Edition objednať. V súčasnosti nie je nič známe ani o cene. Bežná i30 N začína na 32 390 eurách, za i30 N Performance sa platí približne 38 000 eur. Drive-N Limited Edition bude zrejme o niečo drahšia a bude stáť aj viac ako 40 000 eur.