Automobilka Hyundai Motor pre rok 2023 vylepšuje model Ioniq 5. Elektromobil dostane do výbavy novú 77,4 kWh batériu. Vozidlo navyše ponúkne sériu funkcií pre ďalšie zlepšenie zážitku z jazdy, vrátane novej funkcie tepelného manažmentu batérie a digitálnych zrkadiel s kamerami.

Hyundai Ioniq 5 - modelový rok 2023.
Zdroj: Hyundai

Vynovený model Ioniq 5 prvý raz dostane aj digitálne vnútorné a vonkajšie spätné zrkadlá na báze kamier. Digitálne stredové zrkadlo (DCM) optimalizuje viditeľnosť tým, že poskytuje ničím nerušený panoramatický výhľad z vozidla smerom dozadu. Kamera DCM sa nachádza pod zadným spojlerom vozidla. Modelový rok 2023 ponúkne aj digitálne bočné zrkadlá (DSM). Táto funkcia, ktorá je už k dispozícii pre kórejské verzie modelu Ioniq 5, bude vo vozidle Hyundai Motor Group prvýkrát dostupná aj v Európe. DSM znižuje odpor vzduchu a zákazníkom modelu Ioniq 5 poskytne aj v zlom počasí jasný výhľad dozadu.

Nová funkcia tepelného manažmentu batérie umožní Ioniqu, aby automaticky prispôsoboval teplotu batérie počas jazdy, čím sa zabezpečia optimálne podmienky v momente, keď sa vozidlo začne nabíjať. To zaručuje lepší výkon nabíjania v chladnom počasí. Táto funkcia sa aktivuje automaticky po zadaní nabíjacieho bodu do navigačného systému vozidla pomocou online navigácie.

Anketa: Uprednostnili by ste digitálne spätné zrkadlá pred klasickými?

Funkcia Smart Frequency Dampers (SFD) zlepší odozvu odpruženia prednej a zadnej nápravy, čo sa prejaví na zvýšení komfortu jazdy. Pokiaľ ide o dizajn, aktualizovaný Ioniq 5 ponúkne odlišné možnosti kombinácií. Patria medzi ne nelakované čierne nárazníky s čiernou lištou v kombinácii s osvetlením Projection LED. Vynovený model bude zákazníkom v Európe k dispozícii v druhej polovici roku 2022.

Ako fungujú digitálne zrkadlá modelu Ioniq 5 v praxi? Pozrite si to na tomto videu:

O modeli Ioniq 5 sme sa rozprávali aj v Auto Bild Podcaste, vypočuť si ho môžete tu: