Viac než pol roka po premiére novej generácie Hyundai i20 prichádza jeho variant s športovým nádychom - i20 N Line.Prednú časť novinky zdobí čierna kaskádová mriežka s emblémom “N Line”. Vzor mriežky čerpá zo štýlu šachovnicovej traťovej vlajky. Predný nárazník novinky so športovým imidžom zvýrazňuje sivá linka.

Hyundai i20 N Line.
Zdroj: Hyundai

Sivé akcenty možno nájsť na viacerých miestach karosérie. Vzadu dominuje športový nárazník, ktorý má zlepšovať nielen optickú stránku automobilu, ale aj jeho aerodynamiku. Ďalšou ozdobou zadnej časti je hmlové svetlo v tvare trojuholníka a výfuk s dvojitou koncovkou. V ponuke sú aj 17-palcové disky z ľahkej zliatiny s dvojfarebnou povrchovou úpravou.

Zákazníci nového modelu i20 N Line si môžu vybrať zo štyroch farieb exteriéru: čierny Phantom Black, sivý Aurora Grey, biely Polar White a béžový Brass. Pre i20 N Line vo farbe Polar White je k dispozícii voliteľná dvojfarebná strecha Phantom Black. Vo vnútri vozidla majú zákazníci nového modelu i20 N Line k dispozícii športové sedadlá označené logom N, červené prešívanie, ako aj špeciálny športový volant N. Medzi ďalšie vylepšenia N Line patria kovové pedále a kožená hlavica radenia N. Objektívne treba povedať, že interiér športovej verzie vyzerá na prvý pohľad vynikajúco.

Hyundai i20 N Line.
Zdroj: Hyundai

Variant i20 N Line je síce prioritne o športovom imidži, Hyundai však neopomenul ani mierne technické úpravy vozidla.  Štandardne novinka ponúka na výber z dvoch pohonných jednotiek. Okrem základného 1,2-litrového motora MPI s výkonom 62 kW/84 k si zákazníci môžu zvoliť 1,0-litrový motor T-GDi s výkonom 74 kW/100 k, resp. jeho silnejšiu verziu ladenú na 88 kW/120 k. Práve v prípade motorizácie 1.0 T-GDi  bol automobil vylepšený v oblasti pruženia, odozvy motora a zvuku výfuku pre športovejší zážitok z jazdy.

Okrem bežných spaľovacích jednotiek bude i20 N Line k dispozícii aj s 48-voltovou mild-hybridnou technológiou. Táto technológia je voliteľná pre motor 1,0 T-GDi s výkonom 100 k a štandardná pre motor 1,0 T-GDi s výkonom 88 kW/120 k. Ďalšou novou funkciou, ktorá je k dispozícii v kombinácii so 48-voltovým mild hybridom je inteligentná manuálna prevodovka (iMT), ktorá prispieva k vyššej jazdnej efektivite.