Nie je žiadne tajomstvo, že Hyundai Tucson dostane onedlho nástupcu. Na vlaňajšom autosalóne v Los Angeles ho predznamenal koncept Vision T. Nebolo však jasné, nakoľko z neho bude sériový model vychádzať. Štvrtú generáciu sa nedávno snažil načrtnúť ruský grafik. Jeho upravená vizualizácia bola odvážnejšia než tá pôvodná, ale evidentne nie dosť. Skutočný produkt bude ešte extravagantnejší.

Populárne kórejské SUV sa dnes predvádza na prvých oficiálnych záberoch. Prednú časť vo veľkej miere zdedí zo štúdie, dostane teda masku chladiča plynulo prechádzajúcu do denných LED svetiel. Vo vypnutom stave bude jednotlivé segmenty ťažké od seba odlíšiť. Hlavné svetlomety, teda stretávacie a diaľkové, sú zakomponované do nárazníka.

Nemenej výrazný štýl dostali zadné partie s mierne klesajúcou strechou a zaujímavo vyriešeným koncovým stĺpikom. Najviac však v nej upútajú svetlá, ktoré tvorí jednoliaty LED pás doplnený štvoricou “zubov” zložených rovnako z diód. Netradičné je umiestnenie loga Hyundai do plochy zadného okna. 

Denné svetlá štvrtej generácie tohto typu budú neprehliadnuteľné.
Denné svetlá štvrtej generácie tohto typu budú neprehliadnuteľné.
Zdroj: Hyundai

Na nárazníku si okrem imitácie plechového difúzora môžeme všimnúť geometrický motív, ktorý je nosnou témou dizajnového jazyka Parametric Dynamics. Viacero ostrých kriviek môžeme očakávať aj v bočnej časti vozidla. Extravaganciu novinky podčiarknu disky kolies, ich rozmer zatiaľ nepoznáme. Výrobca v tlačovej správe spomína natiahnutý rázvor a väčšiu dĺžku i šírku karosérie.

Extra centimetre sľubujú viac miesta v kabíne typu Tucson. Vzhľad interiéru sme už mali možnosť vidieť na skici, ďalšia vnáša do kokpitu označeného termínom Interspace viac svetla. Na čerstvom obrázku môžeme vidieť volant, digitálny prístrojový panel i palubnú dosku prechádzajúcu plynulo do dverí. Kokpitu dominuje displej infotainmentu doplnený množstvom dotykových plôch nahrádzajúcich tlačidlá.

Interiér kórejského vozidla prejde kompletnou premenou.
Interiér kórejského vozidla prejde kompletnou premenou.
Zdroj: Hyundai

Bruškami prstov sa možno bude ovládať i prevodovka, aspoň to naznačuje úvodný obrázok. O technickej stránke zatiaľ nevieme nič konkrétne. Na ďalšie detaily ale nebudeme čakať dlho, Hyundai naplánoval premiéru štvrtej generácie SUV na 15. septembra. Dátum spustenia predaja nepoznáme. Už teraz je však jasné, že dizajnom bude šokovať. Na cestách sa určite nestratí.