V rámci flotily vývojových exemplárov značky Hyundai sa už dávnejšie objavil Tucson štvrtej generácie. O jeho tvári s veľkou maskou chladiča a dvojdielnymi svetlami vďaka tomu vieme, vidieť sme ju mohli aj na kvalitných vizualizáciách. Obrázky vytvorené pre ruský portál Kolesa.ru však neboli celkom presné. Z rovnakého zdroja preto teraz prichádzajú ďalšie, ktoré sú realite o niečo bližšie.

Kórejská automobilka na konci minulého roka predstavila koncept Vision T, z ktorého má sériové vozidlo vychádzať. Masívny gril plynulo prechádzajúci do svetiel nebude jediným extravagantným riešením. SUV má byť tvarovo ešte odvážnejšie, než sa pôvodne čakalo. Šikovný grafik Nikita Chuicko preto svoju grafickú predzvesť novinky prepracoval.

Takto by mal vyzerať nástupca obľúbeného typu Tucson.
Takto by mal vyzerať nástupca obľúbeného typu Tucson.
Zdroj: Nikita Chuicko (Kolesa.ru)

Podľa čerstvých záberov prototypov prevezme populárny Tucson od štúdie aj ostré rysy v bočných partiách. Má ísť o poznávacie znamenie dizajnového jazyka Parametric Dynamics, s ktorým pred pár mesiacmi debutoval sedan Elantra. Spoločným rysom majú byť tiež koncové svetlá prepojené tenkým diódovým pásikom. Hyundai dostane aj výraznejšie klesajúcu strechu, ktorú zakončí veľký spojler.

SUV teda prejde navonok naozaj radikálnou premenou, pričom veľké zmeny možno očakávať aj v interiéri. Jeho vzhľad nedávno načrtla uniknutá skica. O technickej stránke zatiaľ veľa nevieme, no pravdepodobne sa zásadne nezmení. Okrem emisnými normami vyžadovaných elektrifikovaných modelov sa v palete má objaviť aj športový variant Tucson N. Zatiaľ nie je jasné, kedy by štvrté vydanie kórejského auta mohlo oficiálne debutovať.