Tucson dostane vo štvrtej generácii kompletne prepracovanú tvár.

Novinky Hyundai Tucson budúcnosti: Aký bude nástupca najobľúbenejšieho SUV Slovákov?

Foto: Nikita Chuicko (Kolesa.ru)

23.9. 14:43 Štvrtá generácia populárneho kórejského vozidla sa v mnohom inšpiruje väčším typom Santa Fe, stáť má na platforme pripravovanej aj pre pick-up.

Móda dvojdielnych svetlometov neobišla ani Hyundai, ktorý s nimi pôvodne experimentoval pri type Kona. Postupne však na túto dizajnovú schému prešli všetky športovo-úžitkové autá kórejskej značky. Výnimkou zostáva populárny Tucson, ktorý však údajne onedlho dostane ďalšiu generáciu. Aký bude nástupca najobľúbenejšieho SUV Slovákov?

Tucson dostane vo štvrtej generácii kompletne prepracovanú tvár.
Tucson dostane vo štvrtej generácii kompletne prepracovanú tvár.
Zdroj: Nikita Chuicko (Kolesa.ru)

Už dávnejšie sa šuškalo, že štvrté vydanie vozidla sa v mnohom inšpiruje väčším typom Santa Fe. Nedávno to potvrdili fotografie maskovaných prototypov. Na ich základe vytvoril šikovný grafik Nikita Chuicko pre portál Kolesa.ru vizualizácie toho, ako by mohol Tucson budúcnosti vyzerať bez kamufláže. Jeho dielo je pravdepodobne veľmi blízko realite.

Populárny automobil by mal disponovať masívnou maskou chladiča, ktorá bude plynulo prechádzať do vrchnej časti svetiel slúžiacej pravdepodobne na denný režim. Hlavné svetlomety zasa tvarovo pripomínajú bočné vstupy vzduchu v nárazníku. Ako ukazuje počítačom vytvorený obrázok, výsledok môže byť skutočne zaujímavý.

Štýl evokujúci mohutnejšieho súrodenca sa očakáva aj vzadu, týkať sa to bude najmä svetiel. SUV okrem toho nepochybne dostane iné tvary zadného nárazníka, prahov či blatníkov. Štvrtá generácia typu Tucson pravdepodobne mierne narastie, no nemalo by ísť o zásadné čísla. Základom vozidla má byť platforma pripravovaná aj pre pick-up Santa Cruz.

Zadná časť sa dizajnovo pravdepodobne nebude výrazne meniť.
Zadná časť sa dizajnovo pravdepodobne nebude výrazne meniť.
Zdroj: Nikita Chuicko (Kolesa.ru)

Paletu motorov nepochybne čakajú zmeny. Otázna je budúcnosť atmosférického benzínového motora 1.6 GDI, kým s prepĺňanou verziou štvorvalca môžeme naisto rátať. Chýbať by nemal ani rovnako veľký turbodiesel. A je pravdepodobné, že chýbať nebude ani agregát 2.0 CRDi s mikrohybridnou technológiou. Ten asi štandardne dostane systém 4x4. Základné verzie však budú roztáčať iba predné kolesá, tak ako aj doteraz.

Diskusia  ()

Video

Diskusia