Hyundai Tiger (Transforming Intelligent Ground Excursion Robot) je prvé úplne autonómne voidlo z dielne Ultimate Mobility Vehicles. Hyundai si v skutočnosti myslí, že ich vozidlá majú potenciál na to, aby spravili svet lepším miestom. Chodiace vozidlá sú špeciálne navrhnuté tak, aby zostali v pohybe aj pri núdzových situáciách. Môžu sa využívať pri vedeckých prieskumoch, dodávke potravín alebo lekárskych potrieb do neprístupných oblastí alebo pri zložitých záchranných akciách.

Hyundai Tiger Koncept.
Zdroj: Hyundai

Tiger má štyri nohy - každá obsahuje rad kĺbov, vďaka ktorej robot napodobňuje chôdzu plazov. Navyše sa môže pripojiť k bezpilotnému vzdušnému dronu, ktorý ho prenesie na vzdialené miesta. Tiger a dron si v prípade potreby môžu aj navzájom dobiť batériu. Toto koncepčné vozidlo je podobné konceptu Hyundai Elevate, ktorý bol predstavený ako animácia na výstave spotrebnej elektroniky v roku 2019. Elevate však bolo väčšie vozidlo určené na prepravu osôb, zatiaľ čo Tiger slúži na prepravu nákladu a zásob.

Ak vás ako prvá ideálna akcia napadla práve tá na Marse, nie ste až tak ďaleko od pravdy. Hyundai si myslí, že vďaka technológii, ktorá je základom tohto vozidla, nebude mať problém zúčastniť sa medziplanetárnej misie. Kórejský transformer bude môcť prechádzať nerovným terénom, liezť po stenách, prekračovať medzery na povrchu a roztiahnuť klepetá na dĺžku 4,6 metra. Ak nebude práve potrebovať svoje super schopnosti, jednoducho si sadne na kolesá a bude sa tváriť ako bežné SUV na asfaltke. 

Tento projekt je ale stále v skorej fáze vývoja, takže kým bude pripravený na skutočné testovanie, ubehne minimálne 5 rokov. Ide stále o koncept a neexistuje žiadna stopercentná záruka, že ho juhokórejský výrobca uvedie do výroby v zobrazenej podobe. Značka ale zároveň očakáva v budúcnosti zvýšený počet týchto typov vozidiel, takže svoje práce na koncepčných monštrách bude naďalej rozvíjať a formovať k dokonalosti.