Hyundai Staria bude nástupcom modelu Starex/ H-1/ iMax, čo je vlastne jeden a ten istý model, iba s rozličnými názvami v závislosti od verzie a daného trhu. Aj keď Hyundai hovorí, že sa bude predávať na vybraných trhoch, pravdou však je, že zatiaľ neprezradil, o aké trhy pôjde. V každom prípade sa juhokórejská značka rozhodla predstaviť svoj model aspoň na ukážkových snímkach, ktoré odhaľujú nielen zovňajšok, ale aj vnútro.

Nové MPV Hyundai Staria.
Zdroj: Hyundai

Exteriér modelu Hyundai Staria pripomína vesmírnu loď, nad predným nárazníkom tento futuristický dizajn zdôrazňuje LED pás svetiel umiestnený po celej šírke. Prvé snímky modelu zobrazujú veľkoobjemový automobil bez kadejakých ozdôb, čím by mohol v budúcnosti konkurovať Mercedesom triedy V alebo Volkswagenu Multivan. Staria vyniká na prvý pohľad hlavne hladkou karosériou a veľkými oknami. Zboku je vidno, že pasažieri na zadných sedadlách budú nastupovať cez dvojicu posuvných dverí. Zadnej časti auta dominujú dva vertikálne svetlomety.

Interiér sa na snímkach chváli vetracími otvormi kúrenia, ktoré sa opticky tiahnu pozdĺž celej palubnej dosky. Vo vnútri spoločnosť uvedie nový centrály informačno-zábavný systém v podobe tabletu, ktorý umožní komfortne kontrolovať funkcie vozidla. Šírka modelu Staria má byť o niečo väčšia ako u iných automobilov, takže potenciálny cestujúci získajú viac miesta a pohodlia. To je presne tá vlastnosť, kvôli ktorej ľudia po typoch karosérie MPV siahajú.

Nové MPV Hyundai Staria.
Zdroj: Hyundai

Spoločnosť Hyundai zatiaľ nezverejnila technické údaje ani dátum uvedenia na trh, no sesterská spoločnosť Kia už predstavila novú generáciu MPV modelu Carnival. Crossover z dielne KIA je kombináciou VAN-u a SUV a tiahne sa do dĺžky 5,16 metra, ponúka priestor až pre 8 osôb a je v ponuke iba s konvenčnými motormi. Na našom trhu Carnival nekúpite. Zatiaľ nie je známe, či Staria zavíta aj do Európy, no viac informácií sa dozvieme v najbližších týždňoch alebo mesiacoch.

Pozrite si Kiu Carnival na videu: