Novinky Hyundai otvorí mešec pre nové technológie

Foto: Hyundai

28.2. 9:00 Ak chce automobilový priemysel udržať krok s rozvojom technológií, musia investovať. Hyundai nie je výnimkou, preto plánuje miliardové investície.

Juhokórejská automobilka Hyundai Motor v stredu oznámila, že plánuje masívne investície do výskumu a vývoja nových technológií, aby udržala krok s transformáciou priemyslu a s novou konkurenciou, ako je výrobca elektromobilov Tesla.

Najväčší výrobca áut v Južnej Kórei plánuje v nasledujúcich piatich rokoch investovať 45,3 bilióna wonov (34,25 miliardy eur) do vývoja nových modelov a technológií pre elektrické a autonómne vozidlá, a tiež pre dopravné služby. Priemerné ročné výdavky tak budú o 58 percent vyššie ako v uplynulých piatich rokoch, uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

Po desiatich rokoch rastu čelí piaty najväčší výrobca automobilov čoraz väčšej konkurencii a ochladzovaniu dopytu po jeho modeloch v Číne, Európe aj USA. Tieto problémy ešte zhoršujú technologické zmeny, ako je rastúca popularita zdieľaných jázd, v dôsledku čoho sa znižuje potreba vlastniť vozidlo. Hyundai Motor tiež uviedol, že do roku 2022 chce dosiahnuť prevádzkovú maržu na úrovni sedem percent.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia