Karoséria kórejského SUV sa nezmenila iba z dizajnového hľadiska. Má taktiež upravené proporcie, ktoré vo všetkých základných číslach narástli. Dĺžka sa vďaka prírastku 20 mm zaokrúhlila na presne 4,5 metra. V ramenách má nový Tucson 1 865 mm (+15 mm), kým výška stúpla na 1 650 mm (+5 mm). Rázvor osí náprav je predĺžený na 2 680 milimetrov (+10 mm).

Pod piatymi dverami je štandardne objem 546 až 620 litrov.
Pod piatymi dverami je štandardne objem 546 až 620 litrov.
Zdroj: Hyundai

Z mierneho nárastu rozmerov bestselleru mali profitovať najmä vzadu sediaci pasažieri. Ako uvádza automobilka, na nohy majú o 26 mm viac miesta než doteraz. Nafúknutie vozidla ale prospelo aj batožinovému priestoru. Jeho objem sa odvíja od voľby pohonu, keďže paleta obsahuje viacero elektrifikovaných verzií. Okrem batérie môže kufor zmenšiť aj nádrž na močovinu využívaná naftovými motormi.

Hyundai z tohto dôvodu udáva päť rôznych hodnôt. Najhoršie je na tom mild-hybridný diesel, aj ten však ponúka solídnych 546 litrov. Konvenčný benzín má ale v základe až 620 l. Situácia sa opakuje pri sklopení zadných sedadiel, kedy môžeme hovoriť o rozmedzí 1 725 až 1 799 litrov. Prekvapujúco dobre je na tom Tucson Hybrid. Ten má síce najväčšiu batériu, no uloženú pod zadnými sedadlami. Na najpriestrannejší variant preto stráca iba zanedbateľné 4 litre.