Hyundai i30 Fastback N Line

Novinky Hyundai i30: Verzia N Line aj pre Fastback

Foto: Hyundai

4.11. 2018 8:00 Športovo štylizované vyhotovenie dostal druhý karosársky variant kompaktu, oba majú byť po novom okrem motora 1.4 T-GDI dostupné aj s trojvalcom.

Nekonečnými slovami chvály opradený model Hyundai i30 N dostal v rámci parížskeho autosalóna súrodenca. K pôvodnému hot-hatchu sa pridal príbuzný liftback, ktorý disponuje prakticky identickým dizajnom i technickou stránkou. V súčasnosti sa scenár opakuje. Týka sa vyhotovenia N Line, ktoré debutovalo počas leta na východiskovej forme kompaktu.

Fastback N Line má byť dostupný s dvomi benzínmi
Fastback N Line má byť dostupný s dvomi benzínmi
Zdroj: Hyundai

Kórejská spoločnosť aktuálne informuje, že do konca roka bude táto verzia dostupná aj pre Fastback. Prekvapenia od nej čakať netreba. Bodykit verne kopíruje drsný variant, akurát červená linka vpredu sa zmenila na striebornú. Na maske chladiča chýba logo N. Vzadu absentuje spojler na veku kufra a tiež sekundárna výfuková koncovka, pričom tá zostávajúca má oproti plnokrvnému športovcovi menší rozmer. Zahnutá odrazka cez celú šírku nárazníka zostala zachovaná.

Rovnako ako v prípade hatchbacku sa na predných blatníkoch objavili symboly N Line a krútia sa v nich disky kolies s priemerom 18 palcov. Obuté sú do výkonných pneumatík Michelin. V interiéri pokračuje známa pieseň, obsahuje výrazne tvarované sedadlá, odlišný volant, radiacu páku s guľatou hlavicou či kovové pedále. Na viacerých miestach nemôže chýbať písmeno N.

Toto vyhotovenie opäť nie je len o vizuálnej stránke, prináša tiež tuhšie nastavený podvozok, mohutnejšie brzdové ústrojenstvo na prednej náprave a hlučnejší výfuk. Tieto aspekty však platia výhradne pre motor 1.4 T-GDI. Okrem neho bude Hyundai odteraz ponúkať obe karosárske verzie modelu i30 N Line aj s litrovým benzínovým trojvalcom, ten však môže rátať akurát s dizajnovými špecifikami a 17-palcovými ráfikmi. O dostupnosti naftového agregátu 1.6 CRDi spomínaného pri hatchbacku kórejská automobilka momentálne nehovorí nič.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia