Na tohtoročnom ženevskom autosalóne bude Hyundai reprezentovať koncept elektrického sedanu Prophecy, omladená verzia populárneho kompaktu i30 aj tretia generácia o číslo menšieho typu i20. Premiéru posledného menovaného vozidla ohlásil výrobca pred dvomi týždňami. Teraz už presne vieme, ako bude vyzerať.

Internetom začali v týchto dňoch kolovať fotografie novinky, ktoré evidentne pochádzajú z dielne kórejskej značky. Na oficiálnych kanáloch ich však nenájdete. Hyundai i20 vykukol na svet predčasne, uniknuté zábery publikoval okrem iných portál Carscoops. Šestica obrázkov prezrádza o debutantovi všetko podstatné.

Dizajnovo výrazná je najmä zadná časť pripravovanej í-dvadsiatky.
Zdroj: Carscoops

Ako už naznačili zverejnené skice, lacný hatchback stavil na extravagantný dizajn. V prednej časti zaujme maskou chladiča prechádzajúcou do LED svetlometov. Tie zasahujú pomerne hlboko do blatníkov, čo platí aj o originálnych zadných svetlách prepojených tenkým pásikom. Vozidlo má netradične riešený koncový stĺpik a náznak difúzora v nárazníku.

Predstavený exemplár púta pohľady aj dvojfarebným lakovaním karosérie a štýlovými diskami kolies, no určite nepôjde o štandardné vybavenie. To isté platí o avizovanom digitálnom prístrojovom štíte. Okrem neho má í-dvadsiatka dostať ďalšie moderné prvky vybavenia, detaily ale zatiaľ nepoznáme. Interiér sme ešte nevideli.

O technickej stránke hatchbacku zatiaľ nevieme bližšie detaily.
Zdroj: Carscoops

Ani o technickej stránke nie sú známe konkrétne detaily. Je však viac-menej jasné, že pod kapotou sa objaví prepĺňaný benzínový trojvalec 1.0 T-GDI. Šušká sa tiež o elektrifikovanej verzii. A vývojové prototypy už dávnejšie prezradili, že v modelovom rade sa po prvýkrát objaví aj nabrúsený model Hyundai i20 N. Ten by mal mať štvorvalec naladený na asi 200 konských síl.

Keďže na oficiálne odhalenie si budeme musieť podľa všetkého ešte niekoľko dní počkať, zatiaľ je priskoro hovoriť o začiatku sériovej výroby. Rovnako ako o konkrétnej cene. Aktuálna generácia typu i20 štartuje na slovenskom trhu cenou 9 390 eur, čo je len o päť stoviek viac než stojí menší hatchback i10. Zväčší sa ich odstup? To zatiaľ nevieme, odpoveď sa asi dozvieme v najbližších mesiacoch.