Počas februára začali internetom kolovať fotografie tretej generácie typu i20, na ktoré Hyundai rýchlo reagoval jej virtuálnou premiérou. Kabínu počas nej naznačil prostredníctvom skice. Kompletné odhalenie vozidla bolo naplánované na Ženevu, po jej zrušení ho však automobilka odložila. Kórejský hatchback nás pozval do svojho interiéru až v týchto dňoch.

Tvarovo kabína neprekvapuje. Už na náčrte bola jasne viditeľná palubná doska s vodorovným motívom zahŕňajúcim výduchy ventilácie, rovnako ako štvorramenný volant a veľký displej nadväzujúci na digitálny prístrojový panel. Teraz sme sa mohli lepšie pozrieť na jeho grafiku. Tá, ktorá nám pripadala povedomá. Obdobne vyzerajúcim štítom totiž disponuje SUV Kia Sorento oficiálne odhalené pár dní dozadu.

V základnom variante s dvojicou 10,25-palcových displejov nerátajte.
Zdroj: Hyundai

Obrazovka má uhlopriečku 10,25 palca a rovnako veľký je infotainment, ktorého súčasťou môžu byť aj on-line funkcie z balíka Bluelink. V zozname vybavenia figuruje audiosústava Bose s ôsmimi reproduktormi i bezdrôtová nabíjačka telefónu. Zákazníci si budú môcť vyberať z viacerých farebných vyhotovení, vrátane verzie Lime Green s množstvom zelených akcentov.

Už vo februárových materiáloch kórejský výrobca prezradil, že batožinový priestor medzigeneračne narástol o 25 litrov. Hyundai i20 tretej generácie teda ponúka na danú kategóriu pekných 351 l. Celkový objem po zložení zadných sedadiel zatiaľ nepoznáme, na fotkách však možno vidieť aj jeden šikovný detail. Je to možnosť upevniť plató za operadlá.

Zo zmeny proporcií typu i20 profitoval okrem iného aj batožinový priestor.
Zdroj: Hyundai

K technickej stránke sa automobilka pomerne detailne vyjadrila pri digitálnom debute. Oproti predchodcovi je nový hatchback segmentu B dlhší, širší i nižší, pričom disponuje väčším rázvorom náprav. Na výber ponúkne atmosférický štvorvalec 1,2 MPI alebo litrový trojvalec s turbom. Ten má dve naladenia a môže sa spájať so 48-voltovým mikrohybridnou technikou. Niektoré čísla už poznáme, na ďalšie si musíme počkať. Najmä na cenu.