Svoju športovú divíziu Hyundai inauguroval modelom i30 N, ktorý sa okamžite zaradil medzi elitu výkonných kompaktov. Z hľadiska predajov svoj segment na Slovensku zbúral. Je preto logické, že ďalšie produkty nesúce písmeno N sprevádzajú veľké očakávania. Chýbať medzi nimi nebude typ i20. Aktuálne sa o ňom opäť hovorí, keďže internetom koluje jeho údajná fotka.

V ostatných dňoch sa na viacerých stránkach objavil obrázok tretej generácie kórejského hatchbacku, ktorý evidentne nezachytáva nedávno predstavenú bežnú verziu. Odlišnosti sú napriek tieňom kryjúcim väčšinu karosérie jasné. Vozidlo má špecifické disky kolies, veľký strešný spojler, nafúknutú kapotu i modifikovanú spodnú časť bodykitu, ktorá na prahoch priznáva typickú linku červenej farby.

Takto by mala vraj vyzerať športová verzia hatchbacku Hyundai i20.
Zdroj: Carscoops

Tento záber sa mal podľa publikovaných informácií objaviť v závere prezentačného videa, ktoré údajne zverejnila na portáli YouTube rakúska filiálka automobilky a následne rýchlo stiahla. Okrem iných ho prebral web Carscoops. Správne pritom upozornil na to, že má pomerne amatérske spracovanie. Kontúry všetkých kľúčových dielcov sú totiž na viacerých miestach rozmazané.

Hyundai i20 onedlho modelovú rodinu N nabetón rozšíri, no je táto fotografia malého hot-hatchu naozaj autentická? Máme o tom pochybnosti. Vývoj novinky je určite v pokročilom stave a nemyslíme si, že by kórejská automobilka bola odkázaná na takúto grafiku. Viac svetla do problematiky vnesú až oficiálne materiály. Nech je to ako chce, športová verzia í-dvadsiatky by mala mať 1,6-litrový benzín s výkonom asi 200 koní a debutovať počas tohto alebo budúceho roka.