Na včerajší večer bola vopred ohlásená premiéra siedmej generácie typu Elantra. Tento kompaktný sedan z našich končín Hyundai stiahol, no na viacerých zahraničných trhoch s ním žne úspechy. V skutočnosti ide o globálny bestseller značky. Zásadnú rolu v tom zohrávajú zákazníci v Spojených štátoch amerických, práve na tamojšom území sa preto odohral debut najnovšej verzie.

Kórejský výrobca predstavil dôležitý automobil v Hollywoode. Jeho odhalenie avizoval v prvej polovici mesiaca, kedy zverejnil video doplnené viacerými fotografiami. Tieto materiály prezrádzali o štylistike vozidla viac než dosť. Vzhľad nadväzuje na koncept Le Fil Rouge i nedávno odhaleného brata menom Sonata a využíva štylistický jazyk Sensuouss Sportiness, ten ale okorenil o tzv. Parametric Design.

Základom tejto schémy sú tri stretávajúce sa čiary. Vzniknuté geometrické tvary tvoria výplň masívnej masky chladiča, na ktorú priamo nadväzujú LED svetlomety. Okrem nich možno trojuholníkový motív vidieť na nárazníku i v zadnej časti. No najvýraznejší je na dverách, čo dáva bočnej časti dramatický vzhľad. Zboku okrem toho zaujme aj riešenie koncových stĺpikov.

Zadná časť je dizajnovo asi ešte zaujímavejšia než tvár sedanu.
Zdroj: Hyundai

Zadná časť je nemenej extravagantná, obsahuje výrazne tvarované veko batožinového priestoru a prepojené diódové svetlá evokujúce väčšieho súrodenca. Ich hlavné segmenty spoločne tvoria písmeno H. Napriek dynamickému dizajnu sedanu sú disky kolies na dnešnú dobu skôr menšie, výrobca uvádza štandardný rozsah 15 až 17 palcov.