Volkswagen Passat 2.0 TDI Evo DSG7 Elegance.

Novinky Horúce správy z Volkswagenu: Na Slovensko sa vraj môže presunúť výroba populárneho Passatu

Foto: Filip Kadlečík

28.10. 20:52 Volkswagen Passat sa možno pridá k automobilom vyrábaným na Slovensku.

Podľa informácií TASR je možné, že koncern Volkswagen bude v budúcnosti vyrábať bestseller Passat v bratislavskej fabrike VW. Doteraz sa totiž rátalo s tým, že zástupca strednej triedy bude vznikať v Turecku, v súčasnosti však už nemecká automobilka toto rozhodnutie prehodnocuje. Gigant už mal pozastaviť investíciu v Turecku , najmä kvôli tureckej vojenskej operácii na severe Sýrie.

Volkswagen Passat 2.0 TDI Evo DSG7 Elegance.
Volkswagen Passat 2.0 TDI Evo DSG7 Elegance.
Zdroj: Filip Kadlečík

Dnes má byť reálnou možnosťou i tá, že produkcia Passatu zotrvá na európskej pôde. V hre je totiž vraj presun bestselleru do bratislavského závodu, týždenníku Automobilwoche o tom mali hovoriť zdroje blízke automobilke.  "Ide o špekulácie, ktoré nekomentujeme. Faktom zostáva, že bratislavský závod Volkswagen Slovakia sa uchádza o výrobu nových modelov, aby si zabezpečil produktové portfólio do budúcnosti. O pridelení novej výroby doteraz nebolo rozhodnuté," píše sa v stanovisku, ktoré TASR poskytla spoločnosť Volkswagen Slovakia.

Fabrika Volkswagen Slovakia má skúsenosti i s výrobou luxusnejších modelov, než je manažérsky Passat. Medzi korunné šperky závodu patrí Porsche Cayenne, Volkswagen Touareg,  Audi Q7 či Audi Q8. Doplnenie produkcie bestsellerom by teda dávalo zmysel. Okrem luxusných SUV v Bratislave dnes vznikajú i automobily Volkswagen up!, Škoda Citigo či Seat Mii.

Video

Diskusia