Spoločnosť Honda predstavila najnovšiu generáciu svojho kompaktného SUV HR-V, ktoré je prvýkrát v sériovej výbave vybavený dvojmotorovým hnacím ústrojenstvom e:HEV. To má novému HR-V poskytnúť vysokú hybridnú efektivitu. Honda zdôrazňuje aj prítomnosť pokrokových bezpečnostných prvkov či dizajn pripomínajúci stále modernejší karosársky variant SUV-kupé.

Nové HR-V  bude v Európe k dispozícii od konca roku 2021. Nadväzuje na inovovaný model CR-V a všetky nové verzie Jazz, ktoré boli uvedené na trh v roku 2020. Rozširuje elektrifikovaný rad spoločnosti Honda, keď sa značka posúva ďalej k svojmu cieľu elektrifikovať všetky svoje európske bežné modely do roku 2022.

Nová Honda HR-V.
Zdroj: Honda

Nová generácia modelu HR-V e:HEV bude výraznejším kompaktným SUV s elegantným vzhľadom 
inšpirovaným kupé. Novinka má za cieľ stelesňovať tvarovo čistú a modernú filozofiu dizajnu
značky a podľa prvých fotografií či videa sa jej to aj darí.  Súčasťou vylepšeného imidžu je aj inovatívna integrovaná mriežka chladiča. Napriek atraktívnejšiemu vzhľadu a novej technológii pohonu si  HR-V má zachovať vynikajúci vnútorný priestor svojho predchodcu dostatočný aj pre štyroch dospelých.

Rovnako ako v prípade exteriéru, aj vo vzdušnej kabíne SUV vyzerá kvalitne a plynie z neho až prémiový dojem. Zaujímavosťou má byť nový systém difúzie vzduchu, ktorý
vytvára záclonu čerstvého vzduchu vedľa a nad cestujúcimi prúdiacimi z unikátnych
prieduchov v tvare písmena L umiestnených v horných rohoch palubnej dosky.

Nová Honda HR-V.
Zdroj: Honda

Vďaka kompaktnej integrovanej technológii hnacej sústavy a uloženiu palivovej nádrže
si nové HR-V zachováva všestranné sedadlá Magic Seats, ktoré ponúkajú unikátnu flexibilitu, či už sklopenie sedadla na plocho „fold-flat“ alebo vyklopenie nahor „flip-up“ v závislosti od požadovaného nákladného priestoru. My oceňujeme aj fakt, že HR-V ponúkne prehľadný panel klimatizácie, ktorá sa bude ovládať dedikovaným tlačidlami. Viac technických detailov zatiaľ Japonci neprezradili.