Tohtoročnú sezónu autosalónov takmer kompletne zrušila pandémia nového koronavírusu. Viaceré výstavy mali pôvodne posunutý termín, aby boli nakoniec definitívne stopnuté. Výnimkou je prekvapujúco podujatie v Pekingu. Namiesto polovice apríla otvorilo svoje brány pred pár dňami a priniesol zopár noviniek, ktoré môže zaujímať aj európskych motoristov. Jednu ukázala Honda.

Najnovšie dielo japonskej automobilky sa volá SUV e:concept.
Najnovšie dielo japonskej automobilky sa volá SUV e:concept.
Zdroj: Honda

Japonská značka odhalila v hlavnom meste Číny štúdiu elektrického SUV, ktorá predznamenáva budúci sériový produkt. Na retro rysy v štýle hatchbacku Honda e sa tentokrát vykašľala. Trojdverové vozidlo s klesajúcou strechou má rýdzo futuristické krivky, ktoré tvoria veľké čisté plochy kontrastujúce s výraznou geometriou.

Exponát nazvaný jednoducho Honda SUV e:concept má ostro štylizovanú tvár so zamračenými LED svetlometmi. Klasická maska chladiča chýba a nárazník veľké nasávacie otvory len imituje. V bočných partiách si možno všimnúť veľké disky kolies, ale tiež absenciu spätných zrkadiel i kľučiek dverí. Zadok vo veľkej miere kopíruje štýl prednej časti.

Pohon funguje na batériu, žiadne parametre ale nepoznáme.
Pohon funguje na batériu, žiadne parametre ale nepoznáme.
Zdroj: Honda

Interiér vozidla automobilka neukázala, v tlačovej správe spomína pokročilé bezpečnostné systémy či rozhranie Honda Connect zahŕňajúce aj asistenta s umelou inteligenciou. O technike nevieme nič konkrétne. Japonci otvorene hovoria, že elektromobil vychádzajúci z tejto štúdie vyvíjajú pre čínsky trh. V mnohom však môže ovplyvniť aj budúce produkty ponúkané v našich končinách.