Dizajn interiéru a špičková priestrannosť

Vo vnútri nového modelu HR-V sa dizajnéri sústredili najmä na navodenie pocitu priestrannosti a vzdušnosti. Interiér bol navrhnutý so zameraním na priestor a svetlo. Vzdušný dojem z kabíny je umocnený jedinečným „Systémom difúzie vzduchu“, s prieduchmi v tvare písmena L umiestnenými v horných rohoch palubnej dosky.

Honda HR-V e:HEV novej generácie.
Zdroj: Honda

Novinka rieši nepomer v tradičných konfiguráciách vetracích otvorov, kedy sa cestujúci často cítia nepríjemne, keď vzduch prúdi priamo na nich. Systém jemne usmerňuje prúd vzduchu pozdĺž predných bočných okien smerom k stropu a vytvára vír vzduchu nad pasažiermi a vedľa nich. Účinok nových prieduchov na cestujúcich nedopadá priamo, ale vytvára pohodlné vnútorné prostredie pre všetkých bez hrozby priameho ofúknutia ktoréhokoľvek člena posádky.

HR-V novej generácie sa chváli vylepšeným výhľadom z kabíny, ktorý umožnilo niekoľko vylepšení. V prvom rade pomohla nová poloha vodiča, ktorá je o 10 mm vyššia ako v prípade predchádzajúceho modelu. Okrem toho sú okná skonštruované tak, aby prepúšťali čo najviac svetla, k čomu napomáha vodorovne orientovaný nenápadný prístrojový panel smerujúci k rovnej línii kapoty. Okrem toho, upevnenie zrkadiel bolo posunuté dole ku dverám, čo pri zatáčaní zlepšilo viditeľnosť okolo bočného panelu karosérie.

Honda HR-V e:HEV novej generácie.
Zdroj: Honda

Predné sedadlá novej generácie spoločnosti Honda sa vyznačujú vystuženou štruktúrou, ktorá nahrádza predchádzajúcu pružinovú konštrukciu, čo pomáha predchádzať únave na dlhých cestách a zvyšuje komfort pri každodennom používaní. Pre väčšie pohodlie počas jazdy sú interiérové ovládače umiestnené optimálne čo najbližšie k zornému poľu vodiča. Prehľadné a ľahko použiteľné rozloženie zvyšuje bezpečnosť vďaka okamžite rozpoznateľným hardvérovým ovládacím prvkom zvuku a ventilácie, ktoré umožňujú bezpečné a intuitívne ovládanie.