Novú generáciu model HR-V e:HEV poháňa dvojmotorová hybridná technológia hnacieho ústrojenstva. Subkompaktné SUV sa po prvý raz pripája k modelovému radu spoločnosti Honda e:HEV (hybridné elektrické vozidlo) a podľa samotnej automobilky predstavuje jeden z posledných krokov v záväzku k elektrifikácii všetkých svojich európskych hlavných modelov do roku 2022.

Honda HR-V e:HEV novej generácie.
Zdroj: Honda

 Vďaka svojim dopredu smerujúcim charakterovým líniám a hladkým povrchom stelesňuje nová generácia HR-V e:HEV filozofiu jednoduchého, čistého a moderného dizajnu značky, ktorú už predznamenali predchádzajúce aktuálne modely Hondy.

Svetlá výška vozidla medzigeneračne stúpla o 10 mm na aktuálnych 190 mm. Naopak, strecha je v konečnom dôsledku nižšie o 20 mm, čo znamená, že karoséria pôsobí kompaktnejším dojmom. Japonské SUV vyznáva novú generáciu minimalistického dizajnového jazyka a ten mu sekne nadmieru, prinajmenšom na fotografiách vyzerá veľmi atraktívne.

Honda HR-V e:HEV novej generácie.
Zdroj: Honda

Štrbina vo vzduchovej clone v prednom nárazníku, bočné obloženie prahov a elegantný tvar zadného svetla – to všetko pomáha znižovať turbulencie, čo vylepšuje aerodynamiku a efektivitu vozidla. K tomu prispieva aj zadný bočný spojler, ktorý znižuje prúdenie vzduchu za vozidlom. Výsledným efektom je vyššia stabilita a lepšia úspornosť paliva pri vysokých rýchlostiach.