Pred niekoľkými týždňami prebehli internetom patentové materiály, ktoré prezradili dizajn nástupcu populárneho typu Civic. Ich autentickosť potvrdila pár dní dozadu oficiálna upútavka. Tá avizovala odhalenie na 17. november a Honda včera jedenáste vydanie bestselleru skutočne predstavila.

Ako bolo vopred známe, predzvesťou ďalšej generácie je prototyp sedanu s oranžovým lakom a mierne športovým bodykitom. Od sériovej verzie sa pravdepodobne líši len v drobných detailoch. Je teda evidentné, že oproti súčasnému produktu bude japonský kompakt podstatne umiernenejší. Z hľadiska dizajnu nadväzuje na o číslo väčší Accord.

Divoký dizajn bude v prípade typu Civic čoskoro minulosť.
Divoký dizajn bude v prípade typu Civic čoskoro minulosť.
Zdroj: Honda

Vzhľad vozidla nemožno označiť za prekvapujúci, keďže sme ho už viac-menej poznali. Po prvýkrát sme sa však teraz pozreli aj do interiéru. Kokpit zatiaľ japonská automobilka načrtla skicou, ktorej dominuje palubná doska s výrazným horizontálnym prvkom obsahujúcim výduchy ventilácie. Viditeľné sú tiež základné tvary volantu či centrálnej konzoly.

Honda avizuje, že Civic dostane nové aktívne i pasívne bezpečnostné systémy. Na palubu sa má dostať aj doposiaľ neponúkaný vzduchový vankúš. Je pravdepodobné, že pôjde o predný centrálny airbag uvedený v menšom type Jazz. Ten nedávno exceloval v skúškach organizácie Euro NCAP.

Interiér bude mať evidentne jednoduché základné tvary.
Interiér bude mať evidentne jednoduché základné tvary.
Zdroj: Honda

K technickej stránke sa zatiaľ Honda nijako nevyjadrila, šušká sa o evolúcii súčasnej platformy. Stáť na nej budú minimálne dve karosérie. Dizajn hatchbacku sme už mohli vidieť v rámci patentov, nad variantom kombi zatiaľ visí otáznik. Bližšie detaily sa dozvieme časom.