ikona

Novinky Tajná Honda: Dostane NSX menšiu sestru?

Foto: ikona

11.8. 2016 14:02 Japonská automobilka Honda bola v minulosti známa športovými modelmi. Na istý čas túto filozofiu opustila. Zdá sa, že v súčasnosti sa opäť vracia ku koreňom.

Chystá Honda športovú ofenzívu? Vyzerá to tak, že áno. Superšport NSX je stále horúcou novinkou a na obzore sa už rysuje ďalší dynamický Japonec. Automobilka si totiž na Úrade Európskej únie pre duševné vlastníctvo patentovala nový názov modelového radu. O novinke, akou by mohol byť model ZSX, sa špekuluje už dlhšie. Vozidlo bude mať v hľadáčiku napríklad Porsche 718 Cayman S, prípadne Alfu Romeo 4C.

ZSX sa dizajnovo drží štýlu udaného väčším modelom NSX
ZSX sa dizajnovo drží štýlu udaného väčším modelom NSX
Zdroj: Honda

Samotný názov však nie je tou najatraktívnejšou správou. Tou sú jednoznačne uniknuté fotografie, ktoré o športovej nádeji prezrádzajú podstatne viac. Dizajnovo sa auto neodškriepiteľne ponáša na väčší model NSX. Predpokladá sa, že najskôr automobil na trh príde vo verzii kupé. Po nejakom čase by však malo zhodiť strechu a svetlo sveta by uzrel športový roadster.

ZSX sa dizajnovo drží štýlu udaného väčším modelom NSX
ZSX sa dizajnovo drží štýlu udaného väčším modelom NSX
Zdroj: Honda
Výrazné prieduchy umiestnené za dverami naznačujú, že motor by v mal byť umiestnený za kabínou. Podľa serveru Autoguide si pod kapotu kupé nájde cestu agregát z modelu Civic Type R. Ide o 2,0 litrový prepĺňaný štvorvalec, ktorému by mali pomáhať dva elektromotory umiestnené na prednej náprave. Kombinovaný výkon by mohol dosahovať 276 kW (370 k), pričom hmotnosť sa automobilka bude snažiť udržať pod hranicou 1 500 kg. Novinka by sa mala svetu ukázať vo forme prototypu po prvý krát na autosalóne v Detroite v januári 2017.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia