Honda e.

Novinky Honda e má svetovú premiéru za sebou: Popri nej sme sa dozvedeli aj prvé ceny

Foto: Marek Pokrývka

13.9. 14:04 Po odrátaní štátneho bonusu sa elektromobil začína v Nemecku predávať za menej než 30-tisíc eur, k dispozícii v dvoch variantoch.

Samostatná prezentácia druhej generácie SUV Juke bola demonštráciou klesajúceho významu autosalónov. Na frankfurtskom podujatí sa Nissan nezúčastnil a rovnako chýbala väčšina japonských značiek. Ázijskú krajinu na ňom reprezentovala iba Honda. Tá pod svetlami výstaviska ukázala svoj malý elektromobil, ktorý začína uvádzať do predaja.

Odhaleniu sériovej verzie modelu Honda e predchádzala virtuálna premiéra, ktorá prezradila prakticky všetko podstatné. Teraz má vozidlo za sebou svetovú premiéru. Popri nej sme sa dozvedeli aj prvé ceny, konkrétne pre Nemecko a Veľkú Britániu. Na nám bližšom trhu z tejto dvojice bude elektromobil stáť 33 850 eur. Tamojší zákazníci však môžu rátať so štvortisícovým štátnym bonusom, čo reálnu cenu dostáva pod hranicu 30-tisíc.

Pýchou elektromobilu je palubná doska s piatimi obrazovkami.
Pýchou elektromobilu je palubná doska s piatimi obrazovkami.
Zdroj: Marek Pokrývka

Malý elektrický hatchback s retro dizajnom bude dostupný v dvoch verziách. Nelíšia sa iba vybavením, ale aj niektorými parametrami. Normovaný dojazd 220 kilometrov je spoločný. Štandardný model disponuje výkonom 100 kW (136 k) a okrem iného má LED svetlá, kamery namiesto vonkajších spätných zrkadiel, panoramatickú strechu či bezkľúčové rozhranie.

Za vyššie stojace vyhotovenie Advance sa v Nemecku priplácajú rovné tri tisícky. Klient za ne dostane nielen silnejší pohon s maximom 113 kW (154 k), ale aj vyhrievanie volantu, vnútorné spätné zrkadlo s kamerou, 230-voltovú zásuvku či parkovacieho robota. Ceny platné pre Slovensko zatiaľ nepoznáme. Honda e by mala doraziť aj k nám, ale pravdepodobne až niekedy v priebehu budúceho roka

Video

Diskusia