ikona

Novinky Honda CR-V Hybrid: Poznáme ceny v SR

Foto: Honda

28.11. 2018 9:00 CR-V sa stane prvým SUV firmy Honda, ktoré sa v Európe bude predávať s hybridnou pohonnou technológiou. My už poznáme všetky dôležité detaily a dokonca i ceny moderného variantu.

Honda CR-V ku nám len nedávno prišla v piatej generácii a už si jej modelová rodina pripisuje ďalší prírastok. Japonci do Európy po prvýkrát privezú hybridné SUV, a síce CR-V hybrid. Najdôležitejšou zmenou v porovnaní s bežnými verziami tu bude motor. O výkon sa bude starať dvojliter i-VTEC s výkonom 107 kW (145 k) spojený s elektromotorom ladeným na 135 kW (184 k) a 315 Nm.

Honda CR-V Hybrid sa od bežných verzií bude odlišovať najmä technikou, výrazné dizajnové zmeny sa nekonali na exteriéri a ani v interiéri
Honda CR-V Hybrid sa od bežných verzií bude odlišovať najmä technikou, výrazné dizajnové zmeny sa nekonali na exteriéri a ani v interiéri
Zdroj: Honda

Vďaka benzínovo-elektrickému hnaciemu ústrojenstvu dokáže hybridné CR-V na stovku zrýchliť v priebehu 8,8 sekundy v prípade pohonu predných kolies. So systémom 4x4 bude šprint trvať o niečo dlhšie, až 9,2 s. Solídna dynamika by sa mala dopĺňať s atraktívnou spotrebou. Prednokolka by mna 100 km jazdy mala spáliť približne 5,3 litra, štvorkolka 5,5 litra. Tieto čísla vyzerajú relatívne dôveryhodne.

Honda sľubuje, že pri rýchlostiach do 60 km/h bude CR-V až polovicu času jazdiť v bezemisnom režime. Pri tempe okolo 100 km/h bude potom elektrická jazda tvoriť tretinu celej jazdy. Poteší aj prítomnosť systému preraďovania decelerácie, ktorý sa po uvoľnení plynového pedála bude starať o rekuperáciu elektrickej energie pre lítium-iónový akumulátor. Väčšiemu dojazdu bude pomáhať i aktívna mriežka chladiča, ktorá sa podľa potreby uzatvára. Až na pohonné ústrojenstvo sa bude CR-V Hybrid od bežných SUV značky Honda líšiť len v detailoch.

Japonské CR-V vo vyhotovení 2.0 i-VTEC Hybrid na našom trhu kúpite od 29 990 eur v prípade pohonu predných kolies. S pohonom všetkých kolies začína až vo vyššom výbavovom stupni a tomu zodpovedá aj základná cenovka 34 990 eur. V najvyššom vyhotovení Executive so všetkými asistenčnými systémami si za hybridné SUV Honda vypýta 41 490 eur, v takom prípade si už klient dopláca len za lak karosérie.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia