Ilustračná snímka

Novinky Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Foto: Dreamstime

14.7. 17:00 Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude spomedzi ostatných nemeckých miest mať najviac verejných nabíjacích staníc.

Hannover s 544 000 obyvateľmi bude mať zo všetkých nemeckých miest najhustejšiu sieť dobíjacích staníc pre elektrické autá. Dodávateľ elektrickej energie Enercity plánuje uviesť do prevádzky do konca roka 2020 približne 600 verejných dobíjacích staníc, z nich bude v Hannoveri 480. Vedenie podniku o tom informovalo v piatok.

Enercity sa doteraz podľa vlastných údajov venovala budovaniu prevažne súkromných dobíjacích staníc. Do konca roka ich dokončí viac ako 900. Zatiaľ ich dokončila takmer 440. Na tento účel vynaložila už 10 miliónov eur. Uviedla to predsedníčka správnej rady spoločnosti Susanna Zaprevaová.

Na najvhodnejšie miesta postavenia dobíjacích staníc v Hannoveri sa firma spýtala 2 224 obyvateľov. Účastníci prieskumu navrhovali ich postavenie v blízkosti domov a pracovísk.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia