Volkswagen Golf GTD.

Novinky Golf VIII dostane v Ženeve nový variant: Volkswagen avizuje špičkový naftový model GTD

Foto: Volkswagen

16.2. 18:00 Predná časť kompaktu poháňaného pravdepodobne motorom 2.0 TDI dosahujúcim maximálny výkon 147 kW (200 k) je identická s plug-in hybridom GTE, odlišné majú byť kolesá, zadný nárazník či koncovky výfuku.

Na sklonku minulého roka sa začal predaj ôsmej generácie typu Golf, ktorý naďalej patrí ku kľúčovým produktom značky Volkswagen. Vozidlo prišlo do obchodov vo viacerých verziách. Januárový únik materiálov prezradil, že časom sa dočkáme minimálne piatich športovo ladených odrôd. Na jednu z nich začala automobilka v týchto dňoch lákať.

Golf VIII dostane minimálne jeden nový variant na marcovom autosalóne v Ženeve. Nemecký výrobca avizuje špičkový naftový model GTD, ukázal ho na digitálnej skici. Tá zachytáva prednú časť kompaktu. Obsahuje svetlomety prepojené diódovým pásom a šesťuholníkové LED moduly v nárazníku, okrem štítka hovoriaceho o vznetovom srdci je dizajn identický s už odhaleným plug-in hybridom GTE.

Súčasťou modelovej rodiny Golf bude opäť viacero športovo ladených verzií.
Súčasťou modelovej rodiny Golf bude opäť viacero športovo ladených verzií.
Zdroj: Volkswagen

Uniknuté materiály prezradili, že dvojica sa bude odlišovať dizajnom kolies a zadným nárazníkom. V tomto prípade by mali byť vzadu dve okrúhle koncovky výfuku na ľavej strane. Tajomstvom nie je ani maximálny výkon, podľa publikovaného obrázka by mal tento Golf dosahovať 147 kW (200 k). Zdrojom sily bude iste turbodiesel 2.0 TDI. Oproti predchodcovi má byť silnejší, ale asi aj úspornejší. Zverejnenie detailných parametrov je vecou najbližších týždňov.

Diskusia  ()

Video

Diskusia