Novinky GM nekončí len v Európe, ale aj v ďalších krajinách. Sporí na vývoj autonómnych áut

20.5. 2017 22:00 O predaji 12 fabrík Opel a Vauxhall francúzskemu koncernu PSA Group (PSA) sme viac písali v tomto článku.

Americký koncern výrazne redukuje svoje aktivity v Indii, Južnej Afrike a vo východnej Afrike

O predaji 12 fabrík Opel a Vauxhall francúzskemu koncernu PSA Group (PSA) sme viac písali v tomto článku. Tým však redukcia zahraničných aktivít tohto amerického koncernu nekončí.

General Motors do konca tohto roka ukončí predaj áut značky Chevrolet v Indii, Južnej Afrike a vo východnej Afrike. General Motors si ponechá svoj montážny závod v Indii, ale bude v ňom vyrábať iba vozidlá na export. Americký výrobca áut zároveň predáva svoj závod v Južnej Afrike spoločnosti Isuzu Motors. GM uviedol, že tieto zmeny pre neho budú znamenať úspory v sume 100 miliónov dolárov ročne.

 
, Image: 136232923, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Alamy
, Image: 136232923, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Alamy
Zdroj: Profimedia
 General Motors výrazne redukuje svoje zahraničné aktivity (Foto: profimedia.sk)

Generálna riaditeľka General Motors Mary Barra konštatovala, že firma sa chce sústrediť na trhy, ktoré pomôžu jej ziskovosti a konkurencieschopnosti. Okrem toho GM potrebuje zvýšiť výdavky na také projekty, ako sú samoriadiace automobily. V skoršej časti tohto roka General Motors odišiel z európskeho trhu, keď predal svoje značky Opel a Vauxhall skupine PSA Group.

 Autor: Martin Domček, SITA

Zdroj: martin domček, sita
Diskusia  ()

Video

Diskusia