Od formálneho vzniku značky Genesis onedlho uplynie päť rokov. Počas tohto obdobia prešla prémiová dcéra automobilky Hyundai obrovským vývojom, ktorý sa v ostatnom čase niesol najmä v rytme radikálneho dizajnu. S ním onedlho príde ďalší produkt. Kórejský výrobca totiž potvrdil prípravu lacnejšieho SUV, ktoré sa v hierarchii postaví pod typ GV80.

Genesis zverejnil viaceré fotografie modelu GV70, jeho krivky však na nich zatiaľ maskuje pomocou vzorovanej fólie i počítačovej grafiky. Napriek tomu zo zverejnených materiálov možno vyčítať mnohé. Viditeľná je napríklad dozadu klesajúca strecha zakončená veľkým spojlerom, ale tiež prítomnosť malého trojuholníkového okna medzi stĺpikmi C a D.

Z tohto obrázka možno vyčítať tvar siluety kórejskej novinky.
Z tohto obrázka možno vyčítať tvar siluety kórejskej novinky.
Zdroj: Genesis

Vpredu nesmie chýbať dominantná maska chladiča s približne päťuholníkovým tvarom, ktorú budú lemovať delené diódové svetlomety. Pár tenkých diódových pásov sa objaví aj vzadu. Na fotkách sú viditeľné aj tvary predného nárazníka či diskov kolies, na pohľad do interiéru a technické parametre budeme musieť ešte nejaký čas čakať. Dátum premiéry SUV sme sa zatiaľ nedozvedeli.