Galéria: Brutálny McLaren Senna Carbon Theme

Novinky Galéria: Brutálny McLaren Senna Carbon Theme

1.3. 2018 18:00 My sa už teraz tešíme na verejnú premiéru McLarenu Senna, no MSO (McLaren Special Operations - oddelenie špeciálnych zákaziek) nám chystá skutočné umelecké dielo.

McLaren Senna „Carbon Theme" kombinuje lesklé telo z priznaného karbónu s vnútorným čalúnením z „karbónovej alcantary," pričom ide o jednu z „tém," ktoré má pre náročných zákazníkov MSO pripravenú.

 
Galéria: Brutálny McLaren Senna Carbon Theme
 McLaren Senna,autor: McLaren

Jeho výroba však nie je lacná záležitosť. 67 dielov s priznaným karbónom prekrytým iba čírym a lesklým lakom trvá vyrobiť približne 1000 hodín. Žlté detaily na jednotlivých dieloch zaberú ďalších 250 hodín a vzhľad dopĺňajú strmene nesúce farbu Laurel Green, ktorá zdobila aj helmu legendárneho pretekára z Brazílie. Novinkou sú aj nové karbónové kolesá, ktoré sú ľahšie o 10 percent oproti „bežnému" disku pre Sennu, pričom predný disk bez pneumatiky váži iba 7,5 kilogramu!

 
Galéria: Brutálny McLaren Senna Carbon Theme
 McLaren Senna,autor: McLaren

Výroba samotného auta trvá približne 300 hodín práce a keď si k tomu človek pripočíta aj prácu na karbónovom kite, musí počítať s dlhšou čakacou dobou, ktorá so sebou nesie aj nevyhnutný príplatok. Ten predstavuje ďalších 300 000 libier k základnej cene 750 000 libier. O tom, koľko z 500 plánovaných a už dnes vypredaných kusov bude mať tento balíček informácie nemáme.

Zdroj: andrej ježo

Video

Diskusia