Novinky Ford v problémoch: Plánuje znížiť náklady o 14 miliárd dolárov

5.10. 2017 14:00 Americká automobilka Ford Motor Co.

Neuspokojivé predajné výsledky automobilky prinútili jej nového riaditeľa k zásadnej reorganizácii

plánuje redukciu nákladov o 14 miliárd dolárov, ukončenie výroby niektorých modelov a sústredenie svojich zdrojov na produkciu nákladných áut, SUV vozidiel a elektromobilov. Povedal to na stretnutí s investormi generálny riaditeľ Fordu Jim Hackett, ktorý je vo funkcii od mája.

 
Ford v problémoch: Plánuje znížiť náklady o 14 miliárd dolárov
 Ford plánuje redukciu nákladov o 14 miliárd dolárov, ukončenie výroby niektorých modelov a sústredenie svojich zdrojov na produkciu nákladných áut, SUV vozidiel a elektromobilov. (Foto: Shutterstock)

Podľa jeho slov transformácia firmy na štíhlu a flexibilnú jej umožní zvládnuť zmeny, ktorým automobilové odvetvie čelí, ako je napríklad výroba samoriadených či elektrických áut.

Ford očakáva, že náklady na materiály zníži do roku 2022 o 10 miliárd dolárov prostredníctvom dohôd s dodávateľmi a pomocou jednoduchšieho dizajnu. Automobilka zároveň plánuje zredukovať do roku 2022 náklady na inžinierske služby o 4 miliardy tým, že bude produkovať menej prototypov. Náklady na vývoj motorov chce zredukovať o tretinu a zdroje presunúť do produkcie elektrických a hybridných áut.

V najbližších piatich rokoch Ford plánuje na trh uviesť 13 elektrických a hybridných áut vrátane malého elektrického vozidla SUV.

Zdroj: sita, martin domček
Diskusia  ()

Video

Diskusia