Ford Ranger Thunder.

Novinky Ford pripravil ďalší drsný pick-up, Ranger Thunder s motorom z Raptora: Má to však jeden háčik

Foto: Ford

21.5. 11:00 Po Raptore Ford uvádza ďalšiu špeciálnu edíciu pick-upu Ranger, pre Slovákov však so sebou prináša jeden veľký háčik.

Ford Ranger dlhodobo patrí medzi najúspešnejšie a objektívne i najlepšie európske pick-upy. My sme v minulosti vyskúšali dve jeho špeciálne verzie, Wildtrak i Raptor. Špičkový Raptor ku nám dokonca čoskoro zavíta na redakčný test, je sa na čo tešiť. Ford sa imidžu svojho pick-upu venuje zodpovedne a tak ku dvom menovaným variantom pribúda aj nová limitovaná edícia s označením Thunder.

Zásadnou informáciou pri Ford Ranger Thunder je fakt, že pod jeho kapotou duní dvojlitrové biturbo, ktoré zdieľa s elitným Raptorom. Štvorvalec je ladený na 157 kW (213 k) a 500 Nm. O prenos sily na všetky štyri kolesá sa tu stará desaťstupňový automat. Z hľadiska pohonu sa teda Raptoru dokáže vyrovnať, no extra zosilnený rám či špeciálne tlmiče top verzie tu netreba čakať.

Miesto drsných off-roadových úprav ponúka Ranger Thunder imidž, ktorý ho má odlíšiť od ostatných pick-upov. Prezentovaný je v modernej sivej farbe, ktorú kontrastne prelínajú výrazné červené línie. Doplnky karosérie ako nárazníky či iné chrániče, ale aj disky kolies, sú zasa odeté do čierneho laku. Takto dnes má vyzerať štýlový pick-up. V interiéri razantné zmeny očakávať netreba, no podobne ako exteriér sa nesie v tmavom štýle, ktorý dopĺňajú červené detaily.

Ford Ranger Thunder.
Ford Ranger Thunder.
Zdroj: Ford

Ranger Thunder je limitka obmedzená na 4 500 kusov, ktoré sa rozdelia medzi európsku klientelu. Pick-up sa začína uvádzať na britskom trhu, kde cenou štartuje na hranici 37 000 eur. My sme dostupnosť na Slovensku preverovali u PR špecialistky slovenského importéra značky Ford, Pavlíny Baráni. Zistili sme, že atraktívna limitovaná edícia má pre Slovákov jeden veľký háčik - minimálne najbližší rok sa s jej predajom u nás neráta. Čo príde potom, to ešte nie je isté.

Video

Diskusia