Novinky Ford plánuje dobiť čínsky trh, chce tam uviesť 50 noviniek

6.12. 2017 12:00 Americká automobilka Ford sa chystá na čínsky trh v priebehu najbližších ôsmich rokov uviesť viac ako 50 nových modelov vrátane pätnástich elektromobilov.

 
Ford plánuje dobiť čínsky trh, chce tam uviesť 50 noviniek
 Okrem iného chce Ford uviesť na činsky trh v najbližšom období 15 elektromobilov.

Svoje plány výrobca áut oznámil v utorok v Šanghaji. Ford informoval, že na čínskom trhu chce predávať nielen elektrické vozidlá Ford a Lincoln, ale aj elektromobily z produkcie nového spoločného podniku Zotye-Ford. V októbri Ford zverejnil plán redukcie nákladov o 14 mld. USD, pričom uviedol, že niektoré modely prestane vyrábať a zdroje sústredí na produkciu nákladných áut, vozidiel SUV a elektromobilov.

Vlani sa na čínskom trhu predalo 24,4 mil. osobných áut, minivanov a vozidiel SUV z produkcie domácich aj zahraničných automobiliek. Konzultačná spoločnosť LMC Automotive prognózuje, že v tomto roku sa čínsky automobilový trh zväčší iba o jedno až dve percentá, pretože v závere minulého roka sa skončila platnosť daňových stimulov. Viceprezident LMC Jeff Schuster však odhaduje, že v nasledujúcich rokoch by sa ročné tempo rastu trhu s autami v Číne malo ustáliť na úrovni 3 až 4 percentá.

Zdroj: sita, martin domček
Diskusia  ()

Video

Diskusia