Ford Mach 1.

Novinky Ford ohlásil premiéru svojho elektrického SUV: Inšpirácia modelom Mustang je evidentná

Foto: Ford

25.10. 2019 12:28 Novinka bude navonok vychádzať zo svetoznámeho svalovca, evokovať ho bude najmä tvarom svetiel. Hovorí sa o dojazde 600 km na jedno nabitie.

Do bujnejúcej kategórie elektromobilov vstúpilo v ostatnom čase viacero športovo-úžitkových modelov. Produkt tohto razenia pripravuje aj Ford, ktorý svoje plány ohlásil už začiatkom minulého roka. Označil ho vtedy menom Mach 1 odkazujúcim na Mustang. A neskôr dal jasne najavo, že nepôjde o jediný prvok spoločný s americkou ikonou.

Zo svetoznámeho svalovca bude novinka vychádzať aj navonok. Inšpirácia týmto modelom je evidentná aj z čerstvého videa, prostredníctvom ktorého Modrý ovál ohlásil premiéru svojho elektrického SUV. Spot zachytáva časti dizajnérskeho procesu i finálnu siluetu vozidla. A tiež dátum 18. novembra, kedy má z neho oficiálne spadnúť plachta na autosalóne v Los Angeles.

Ako môžeme vidieť, Mustang bude batériou poháňaný model evokovať tvarom kapoty a najmä svetiel. V zadnej časti má byť podobnosť ešte výraznejšia. Elektromobil dostane nápadne klesajúcu strechu zakončenú veľkým spojlerom, viditeľné sú tiež mohutné zadné blatníky. Karoséria bude pravdepodobne päťdverová. Hovorí sa o finálnom označení Mach-E a dojazde 600 km na jedno nabitie, tieto informácie sú ale zatiaľ nepotvrdené. Na bližšie detaily si ešte počkáme.

Diskusia  ()

Video

Diskusia