Ford Puma ST.

Novinky Ford oficiálne potvrdil prípravu modelu Puma ST: Športová verzia by mala mať výkon 200 koní

Foto: Ford

3.5. 10:00 Vozidlo bude mať bodykit s väčšími spojlermi a dve výfukové koncovky, viaceré detaily ukazuje v krátkom spote. Video taktiež naznačuje zvuk motora.

Na vlaňajšom frankfurtskom autosalóne sme mali šancu naživo spoznať reinkarnovaný Ford Puma. Prispôsobil sa aktuálnym trendom, namiesto kupé je to crossover. Uprostred februára sa začal predávať na slovenskom trhu. Už vopred bolo jasné, že cenník sa časom rozšíri. Na jeho vrchol sa postaví odroda ST. Modrý ovál teraz prípravu tohto modelu oficiálne potvrdil, na čo využil video.

V krátkom spote ukazuje novinka viaceré detaily. Okrem diódových svetiel tam vidieť špecifické disky kolies či masku chladiča, na ktorej nemôže chýbať logo ST. To bude zdobiť aj volant a anatomické sedadlá značky Recaro. Na základe fotiek ľahko maskovaných prototypov pritom vieme, že vozidlo bude mať bodykit s väčšími spojlermi a dve výfukové koncovky.

Video taktiež naznačuje zvuk pohonnej jednotky, o ktorej môžeme hovoriť celkom otvorene. Puma ST bude totiž viac-menej len zdvihnutá Fiesta ST. Pod kapotou teda má pracovať 1,5-litrový prepĺňaný trojvalec a poháňať predné kolesá cez šesťstupňovú manuálnu prevodovku. Naladenie motora sa asi nezmení. Športová verzia by teda mala mať výkon 147 kW, čo je rovných 200 koní.

Dynamické parametre sa vinou vyššej hmotnosti nepochybne mierne zhoršia, no rozdiel asi nebude dramatický. Hatchback zrýchli na stovku za 6,5 sekundy. Vrcholný variant crossoveru bude na to potrebovať niekoľko desatín navyše, kým maximálna rýchlosť z východiskovej hodnoty 232 km/h o niečo klesne. Na presné čísla si musíme počkať. Rovnako aj na dátum premiéry, Ford uvádza len rok 2020.

Diskusia  ()

Video

Diskusia