Ford Bronco.

Novinky Ford odkladá premiéru typu Bronco: Dôvod asi ani netreba uvádzať

Foto: Facebook (The Raptor Connection)

14.3. 19:11 Americký výrobca zrušil naplánované podujatie pre nákazlivú chorobu. V ostatných dňoch sa objavili ďalšie uniknuté fotografie vozidla, ukazujú čierny päťdverový variant s pevnou odnímateľnou strechou.

V ostatných mesiacoch sme viackrát informovali o vzkriesení typu Bronco, ktoré Ford ohlásil ešte v roku 2017. Odhalenie novinky avizoval na ten súčasný. SUV sa mu nakoniec nepodarilo utajiť, pár dní dozadu internetom prebehli fotky ukazujúce všetko podstatné. Na nich sa objavil aj menší a civilnejší variant Sport. Zatiaľ nie je jasné, kedy dvojicu spoznáme oficiálnou cestou. Automobilka totiž zmenila svoje plány.

Modrý ovál mal šiestu generáciu populárneho vozidla odhaliť čoskoro, uniknuté dokumenty hovorili o 18. marci. Americký výrobca ale premiéru dôležitého typ nakoniec odkladá. Dôvod asi ani netreba v súčasnosti uvádzať, je ním globálne rozšírenie nového koronavírusu. Ford naplánované podujatie zrušil práve pre túto nákazlivú chorobu. Zatiaľ na neurčito, žiaden dátum neuvádza.

Na kompletné predstavenie drsného SUV si teda budeme musieť počkať. Tajomstvom zatiaľ zostávajú technické informácie, hoci viaceré zdroje hovoria o dostupnosti 2,3-litrového štvorvalca EcoBoost a šesťvalcovej alternatíve s objemom 2,7 litra spadajúcej do rovnakej prepĺňanej rodiny. Otáznik visí aj nad vzhľadom interiéru.

Bronco šiestej generácie sme mali spoznať už v túto stredu 18. marca.
Bronco šiestej generácie sme mali spoznať už v túto stredu 18. marca.
Zdroj: Facebook (The Raptor Connection)

Dizajn karosérie už dobre poznáme, pričom v ostatných dňoch sa objavili ďalšie uniknuté fotografie tohto vozidla publikované profilom The Raptor Connection. Tie ukazujú čierny päťdverový variant s pevnou odnímateľnou strechou a rovnako sfarbenými kolesami. Hadica trčiaca spod zadného nárazníka naznačuje, že obrázky vznikli počas preverovania obsahu výfukových plynov.

Posunutie odhalenia amerického SUV je jedným z množstva dopadov aktuálnej pandémie na automobilový priemysel. Na najväčšom trhu sveta, kde sa to všetko začalo, spadol dopyt po nových autách o celých 80%. Viaceré čínske i európske fabriky sú zatvorené alebo fungujú v obmedzenom režime. Mnohé ďalšie to zvažujú, číslo sa asi časom zvýši. Nedávny ženevský autosalón sa zrušil. Aprílová výstava v New Yorku je preložená na august, nič ale nie je isté. Bronco však nabetón nebude jedinou meškajúcou novinkou.

Diskusia  ()

Video

Diskusia