Ford Mustang Mach-E.

Novinky Ford Mustang Mach-E v typickom kabáte Shelby: Elektromobil má dostať ešte silnejšiu verziu

Foto: Ford

11.2. 13:30 Slová programového šéfa divízie Ford Performance naznačujú, že vozidlo príde aj vo fabrickom variante označenom priezviskom Carrolla Shelbyho. Vo virtuálnom svete už existuje.

Volaniu elektriny už podľahla slušná časť automobilového sveta, dokonca aj také synonymum benzínu ako je Ford Mustang dnes tankuje cez zásuvku. Toto slávne meno už totiž nesie aj elektrický crossover. Jeho premiéra vyvolala vlnu kontroverzie a mnohí fanúšikova ho odmietajú uznať za právoplatného člena klanu mustangov. Ako sa k tomu postaví Shelby?

Firma stojaca za viacerými úspechmi Modrého oválu v motoršporte i mnohými upravenými autami zatiaľ plány na ladenie nového elektromobilu neohlásila, ale pravdepodobne je to len otázka času. A vozidlo pravdepodobne príde aj vo fabrickom variante označenom priezviskom Carrolla Shelbyho. Naznačujú to slová Eda Krenza, programového šéfa divízie Ford Performance. Ten vývoj takéhoto produktu neodmietol.

Mustang Mach-E v digitálnom vyhotovení Shelby GT500.
Mustang Mach-E v digitálnom vyhotovení Shelby GT500.
Zdroj: X-Tomi Design

Vo virtuálnom svete už Mach-E s charakteristickými črtami existuje. Scenára sa chytili viacerí špecialisti na vizualizácie, medzi nimi aj maďarský grafik X-Tomi. Vozidlo ukázal typickom v kabáte využívajúcom prvky modelu GT500. Teda ostrý nárazník, odvetrávanú kapotu či veľké zadné krídlo. Chýbať nesmú kontrastné centrálne pruhy, ale ani symboly kobry.

Nad technickou stránkou potenciálneho vrcholu ponuky zatiaľ visí otáznik. Aktuálna špičková verzia GT dosahuje výkon 342 kW (465 k) a krútiaci moment 830 Nm, v prípade modelu Shelby asi môžeme rátať s prekročením magickej hranice 500 koní. Na potvrdenie alebo vyvrátenie týchto informácií si musíme počkať.

Diskusia  ()

Video

Diskusia