A budúcnosť? Môže vyzerať takto: na konci roka 2018 prezentoval v Los Angeles start-up Rivian model RT1. Poháňajú ho štyri elektromotory, každý s výkonom asi 147 kW (200 k).

Novinky Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Foto: Rivian

25.4. 10:09 Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám koncernu.

Ford investuje 500 miliónov USD (446 miliónov eur) do startupu Rivian, ktorý vyvíja elektrické pickupy.

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Ford sa stane menšinovým partnerom v Riviane, ktorý nedávno predstavil nový elektrický pickup R1T a športovo-úžitkové vozidlo (SUV) R1S, predávať sa začnú koncom budúceho roka.

Šéf Fordu Jim Hackett uviedol, že partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám koncernu. Dodal, že Rivian bude profitovať z výrobných skúseností a zdrojov Fordu.

Rivian, ktorý sídli pri Detroite, zostane nezávislou spoločnosťou. Prezident globálnych operácií Fordu Joe Hinrichs sa stane členom 7-člennej správnej rady Rivianu. Kontrakt ešte musia schváliť regulačné úrady.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia