Počas ostatného roka uviedol Ford do segmentu B-SUV vozidlo oživujúce označenie Puma, napriek tomu naďalej ponúka svojho doterajšieho reprezentanta menom EcoSport. Ten pritom v januári oslávi už deviate výročie premiéry. Najnovšie dostal variant Active, ktorým chce automobilka predĺžiť jeho životnosť.

Označenie známe z iných produktov značky prináša v tomto prípade len zopár zmien. Svetlá výška sa evidentne zmenila len mierne, presné číslo nepoznáme. V prípade bodykitu došlo najmä na úpravy farieb. Viaceré dielce sú čierne, čo zahŕňa aj tmavé plastové nadstavce blatníkov. Vpredu s nimi susedí označenie. Ford roluje na dvojfarebných diskoch kolies, ktoré majú priemer 17 palcov.

Okrem iného zahŕňa verzia Active aj bohatšie vybavenie.
Zdroj: Ford

Interiér dostal špecifické čalúnenie. Na predných sedadlách nemôže chýbať písmeno A, teda podpis daného modelu. Ten prináša aj bohatšie vybavenie. Z hľadiska techniky zostalo všetko po starom, EcoSport Active má byť dostupný s litrovým benzínovým trojvalcom EcoBoost. Jeho výkon 92 kW (125 k) a krútiaci moment 200 Nm má spracúvať šesťstupňová manuálna prevodovka. Zatiaľ nie je jasné, za koľko sa bude tento variant predávať na Slovensku.