Počas ostatného roka uviedol Ford do segmentu B-SUV vozidlo oživujúce označenie Puma, napriek tomu naďalej ponúka svojho doterajšieho reprezentanta menom EcoSport. Ten pritom v januári oslávi už deviate výročie premiéry. Najnovšie dostal variant Active, ktorým chce automobilka predĺžiť jeho životnosť.

Označenie známe z iných produktov značky prináša v tomto prípade len zopár zmien. Svetlá výška sa evidentne zmenila len mierne, presné číslo nepoznáme. V prípade bodykitu došlo najmä na úpravy farieb. Viaceré dielce sú čierne, čo zahŕňa aj tmavé plastové nadstavce blatníkov. Vpredu s nimi susedí označenie. Ford roluje na dvojfarebných diskoch kolies, ktoré majú priemer 17 palcov.

Okrem iného zahŕňa verzia Active aj bohatšie vybavenie.
Okrem iného zahŕňa verzia Active aj bohatšie vybavenie.
Zdroj: Ford

Interiér dostal špecifické čalúnenie. Na predných sedadlách nemôže chýbať písmeno A, teda podpis daného modelu. Ten prináša aj bohatšie vybavenie. Z hľadiska techniky zostalo všetko po starom, EcoSport Active má byť dostupný s litrovým benzínovým trojvalcom EcoBoost. Jeho výkon 92 kW (125 k) a krútiaci moment 200 Nm má spracúvať šesťstupňová manuálna prevodovka. Zatiaľ nie je jasné, za koľko sa bude tento variant predávať na Slovensku.