Ford Kuga Plug-in Hybrid ST-Line

Novinky Ford dnes na Slovensku začína predávať novú Kugu: V cenníku figurujú dve hybridné verzie

Foto: Ford

14.5. 17:00 SUV má v základe nesúcom prívlastok Titanium pomerne bohaté vybavenie, čo odrážajú štandardné ceny štartujúce na dostrel od úrovne 30-tisíc eur. No vo verzii First Edition sa dá vozidlo kúpiť aj výrazne lacnejšie.

Začiatkom apríla uplynul rok od odhalenia tretej generácie typu Kuga. Ford vtedy avizoval obchodný štart na jeseň alebo zimu, na Slovensku sme si však naň museli počkať. Lokálny importér začína SUV predávať práve dnes. Láka pritom na uvádzací variant First Edition, ktorý má špecifické vybavenie a výrazne priaznivejšie ceny.

V klasickom cenníku figurujú štyri klasické a dve hybridné verzie. Jeho najdostupnejším zástupcom je zážihový trojvalcový model 1.5 EcoBoost s výkonom 110 kW (150 k) a šesťstupňovou mechanickou prevodovkou, vo verzii Titanium vyjde na 29 490 eur. O tisícku viac stojí rovnako veľký vznetový štvorvalec TDCi EcoBlue produkujúci 88 kW (120 k). Štandardne má manuál, no za dvetisíc ho možno vymeniť za osemstupňový automat.

Štandard je veľmi slušný, no napríklad za head-up displej si treba doplatiť.
Štandard je veľmi slušný, no napríklad za head-up displej si treba doplatiť.
Zdroj: Ford

Za rovnakú sumu 32 490 eur sa predáva aj dvojlitrový turbodiesel doplnený mild-hybridnou technikou a ručným radením. Modrý ovál naftový agregát ponúka aj v naladení dosahujúcom 140 kW (190 k), ktoré však nie je elektrifikované. Štandardne ale disponuje samočinnou prevodovkou. Tento model má ako jediný pohon všetkých kolies, čo odráža jeho cena 38 190 eur.

Štandardný slovenský cenník SUV Ford Kuga.
Štandardný slovenský cenník SUV Ford Kuga.
Zdroj: Ford

O dve stovky menej stojí plug-in hybrid, ktorý má pod kapotou 2,5-litrovú benzínovú atmosféru doplnenú ústrojenstvom CVT. Systém ponúka kombinovaný výkon 165 kW (225 k). Všetky uvádzanú sumy platia pre najnižšiu úroveň Titanium, okrem nej je v ponuke bohatší variant Titanium X. Dvojaká ponuka platí aj pre športovo štylizované odrody ST-Line (resp. ST-Line X). Vrchol palety tvorí model Vignale, ktorý je dostupný s tromi zo šiestich verzií techniky.

Základné vybavenie je poriadne bohaté, obsahuje plejádu bezpečnostných prvkov, LED svetlá, 17-palcové ľahkozliatinové kolesá, 2-zónovú klimatizáciu, bezkľúčový systém, parkovacie senzory na oboch koncoch, navigáciu či bezdrôtové nabíjanie telefónu. ST-Line prináša okrem kozmetických rozdielov 18-palcové ráfiky, digitálny prístrojový panel a športový podvozok.

Plug-in hybrid netvorí vrchol cenníka, naftová štvorkolka stojí o dve stovky viac.
Plug-in hybrid netvorí vrchol cenníka, naftová štvorkolka stojí o dve stovky viac.
Zdroj: Ford

Záujemcovia o novú Kugu však nemusia rátať s teritóriom 30-tisíc a viac, vo vyhotovení First Edition je SUV omnoho lacnejšie. Predáva sa totiž aj so slabšou verziou motora 1.5 EcoBoost naladeného na 88 kW (120 k). Za tento model zaplatia záujemcovia najmenej 22 990 eur. Cenník uvádzacej edície má pritom opäť šesť riadkov, keďže z neho vypadla mild-hybridná nafta.

Ušetrené tisíce reflektuje o niečo slabšie vybavenie. Chýba napríklad bezkľúčové rozhranie či bezdrôtová nabíjačka, kolesá sú zasa oceľové a klimatizácia manuálna. Aj v tomto prípade ale možno rátať s LED svetlami, bohatým bezpečnostným vybavením, tempomatom, parkovacími senzormi či navigačným systémom. Cenovo zvýhodnený model First Edition si pritom možno kúpiť aj s prívlastkom ST-Line.

Cenník typu Kuga v uvádzacej verzii First Edition.
Cenník typu Kuga v uvádzacej verzii First Edition.
Zdroj: Ford
Diskusia  ()

Video

Diskusia