Ford Bronco Prototype.

Novinky Ford Bronco sa predvádza v domácom prostredí: V teréne by nemal mať žiaden problém

Foto: YouTube (Ford)

15.1. 11:56 Základom vozidla bude architektúra T6 známa z typu Ranger. Maskovaný prototyp využíva evidentne aj časti karosérie pick-upu, v sériovej forme má ale SUV vyzerať celkom inak.

Pred tromi rokmi Ford potvrdil, že plánuje oživiť označenie Bronco používané v rokoch 1966 až 1996 na piatich generáciách veľmi populárneho SUV. Číslo šesť odhalí v priebehu najbližších mesiacov. Jeho ochutnávku ešte v novembri priniesol drsný súťažný variant, nedávno prebehla internetom fotografia jeho svetlometu. Teraz je na svete prvá oficiálna upútavka.

Americká automobilka zverejnila video, na ktorom sa pripravované vozidlo predvádza v domácom prostredí. Prekonáva tam najmä skaly a piesok. V teréne by tento Ford nemal mať žiaden problém, jeho základom bude totiž architektúra T6 známa z typu Ranger. V preklade to znamená prítomnosť pevného rámu a klasických robustných riešení. Poctivý pohon všetkých kolies tu nesmie chýbať, hoci možno nebude štandardom.

Maskovaný prototyp používa okrem platformy evidentne aj časti karosérie pick-upu, no má špecifický rázvor náprav. Zadná časť je okrem toho výrazne skrátená. V sériovej forme má SUV vyzerať celkom inak, všetky indície hovoria o hranatých tvaroch a výraznom retro štýle. Spomína sa tiež prítomnosť snímateľných dverí i strešných panelov. To ponúka napríklad Jeep Wrangler, ktorý má byť najväčším súperom typu Bronco.

Podľa zákulisných informácií bude Modrý ovál do terénne orientovaného modelu montovať dva benzíny z rodiny EcoBoost, na výber má byť 2,3-litrový štvorvalec alebo silnejší šesťvalcový motor s objemom 2,7 litra. Ponuka vraj okrem desaťstupňového automatu obsiahne aj klasickú manuálnu voľbu. Na potvrdenie či vyvrátanie týchto podrobností si musíme počkať, debut novinky sa odohrá ešte počas jarných mesiacov.

Diskusia  ()

Video

Diskusia