Fittipaldi EF7 Vision Gran Turismo

Novinky Fittipaldi rozbieha vlastnú automobilku

Foto: Fittipaldi Motors

3.2. 2017 9:33 Vznikajúca značka predstaví v Ženeve koncept pre konzolovú hru, ktorého tvary vznikli v renomovanom dizajnérskom dome Pininfarina.

Počas svojej dlhej histórie sa v šampionáte F1 vystriedalo mnoho jazdcov, ktorí sa do nej zapísali hrubými písmenami. Emerson Fittipaldi je jedným z nich. Brazílsky pilot za to vďačí nielen dvom titulom majstra sveta, ale tiež ľahko zapamätateľnému menu. To chce na dôchodku zúročiť. Rozbieha totiž vlastnú automobilku, ktorá oficiálne odštartuje v Ženeve.

Fittipaldi EF7 Vision Gran Turismo bude mať veľké krídlo
Fittipaldi EF7 Vision Gran Turismo bude mať veľké krídlo
Zdroj: Fittipaldi Motors

Na pôde švajčiarskeho autosalóna predstaví vznikajúca značka koncept s označením EF7 Vision Gran Turismo. Už podľa názvu je jasné, že pôjde o vozidlo navrhnuté pre rolu v svetoznámej konzolovej hre. Pridá sa k veľkej skupine podobných projektov od zvučných producentov. O identite stroja nevieme takmer nič, no evidentne pôjde o superšport s motorom uprostred a veľkým krídlom.

Bývalý pretekár auto nenavrhol vo vlastnej réžii, jeho tvary vznikli v renomovanom dizajnérskom dome Pininfarina. Technicky sa na ňom podieľala firma HWA. Tú založil muž, ktorý konštruoval autá Mercedes-Benz pre DTM či motory monopostov F3. Štúdia má teda všetky predpoklady byť skutočne zaujímavou. No pre spoločnosť Fittipaldi Motors ide len o odrazový mostík, víziou je sériová výroba športových automobilov. Detaily cesty k tomuto cieľu zatiaľ nie sú známe.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia