Sedemmiestny Prius prešiel omladením

Novinky Sedemmiestny Prius prešiel omladením

Foto: Toyota

10.10. 2014 12:26 Hybridný automobil pre veľkú rodinu dostal atraktívnejší dizajn a niekoľko úprav v kabíne. Po novom zvládne aj rozhranie Wi-Fi.

Toyota Prius je najpredávanejším hybridom na svete. Jeho sedemmiestny variant, označený v našich končinách Prius+, nie je až taký úspešný ako klasický súrodenec, Japonci sa ho preto rozhodli zatraktívniť. Pre vozidlo pripravili facelift, ktorý sa dotkol najmä jeho dizajnu.

Tvár sedemmiestneho hybridu je omnoho dravšia
Tvár sedemmiestneho hybridu je omnoho dravšia
Zdroj: Toyota

Prius+ dostal odlišný predný nárazník, masku chladiča i svetlomety. Vďaka týmto prvkom pôsobí tvár auta podstatne dravšie. Navyše, hybridný automobil si po novom môže svietiť LED diódami. V zadnej časti bola retuš miernejšia, dotkla sa grafiky svetiel a nárazníka s imitáciou difúzora. Bodkou za modernizáciou exteriéru sú dva nové odtiene lakovania.

Vnútro modelu Prius+ dostalo niekoľko detailných úprav, ako je umiestnenie niektorých ovládacích tlačidiel, pochrómovanie na kľučkách dverí či zvuková izolácia v zadnej časti kabíny. Novinkou je multifunkčný 4,2-palcový displej na vrchu palubnej dosky, ktorý dopĺňa dotykovú obrazovku prepracovaného multimediálneho systému Toyota Touch 2 s priemerom 6,1 palca. Vo vyšších verziách dokáže po novom pracovať aj s 3D navigáciou či Wi-Fi rozhraním.

Interiér modelu Prius+ prešiel iba malými zmenami
Interiér modelu Prius+ prešiel iba malými zmenami
Zdroj: Toyota

Z hľadiska techniky došlo k drobným úpravám. Japonská automobilka uvádza, že upravila podvozok a zlepšila tak jazdné vlastnosti i komfort. Kombinovaný pohon pozostávajúci z 1,8-litrového benzínového štvorvalca a elektromotora je na svojom mieste, nezmenil sa ani jeho kombinovaný výkon 100 kW (136 k). Po modernizácii však spĺňa emisné normy Euro 6. Toto bola nutnosť, nakoľko ich platnosť sa nezadržateľne blíži. Predaj upraveného hybridu pre veľkú rodinu sa začne v januári.

Video

Diskusia