Mladoboleslavskú novinku si môžu slovenskí zákazníci objednať už aj s najvýkonnejším motorom. Škoda Fabia 1.5 TSI disponuje výkonom 110 kW (150 k) a krútiacim momentom 250 Nm, predáva sa v kombinácii so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Nová Fabia v tomto prevedení dokáže z rýchliť z 0 – 100 km/h za 8 sekúnd. Posledná Fabia RS druhej generácie by jej pri šprinte stále ušla, s časom 7,3 s potrebným na zrýchlenie na stovku by však rozdiel nebol priepastný. Fabia 1.5 TSI dokáže vyvinúť maximálnu rýchlosť 225 km/h a jej priemerná spotreba by sa mala pohybovať v rozmedzí od 5,6 do 6,0 l/100 km. Spomínaná RS druhej generácie deklarovala maximálnu rýchlosť 224 km/h, s novinkou by teda nakoniec viedli vyrovnaný boj.

Nový benzínový štvorvalec je k dispozícii od výbavy Ambition a začína na cenovke 17 290 eur. Vo výbave Ambition nová Fabia ponúka navyše okrem základnej výbavy nový dvojramenný kožený volant, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, manuálnu klimatizáciu s peľovým filtrom, funkciu Easy Start – centrálne uzamykanie diaľkovým ovládaním a štartovanie prostredníctvom tlačidla, dáždnik vo výplni dverí vodiča, chrómované ovládače prívodu vzduchu a rámčeky prívodu vzduchu v interiéri či 16-palcové disky Proxima Aero z ľahkej zliatiny.

Okrem toho patria do základnej výbavy novej Fabie rôzne asistenčné systémy, ktoré dopĺňa záruka na 5 rokov alebo 100 000 km, či napríklad nové LED svetlomety vpredu, rádio Swing s 6,5-palcovým farebným displejom, Bluetooth či štvorica reproduktorov.