Volkswagen Golf VIII. generácie na vizualizácii profesionálneho grafika.

Novinky Exkluzívny pohľad na nový VW Golf! Presne takto by mala vyzerať revolučná “digitálna” generácia

Foto: Auto Bild

21.9. 8:45 Volkswagen o mesiac predstaví ôsmu generáciu svojho bestselleru. My už vieme, aké všetky novinky nový Golf ôsmej generácie prinesie.

Najpredávanejšie vozidlo Nemecka sa má radikálne zmeniť. Nepredstavilo sa síce na IAA vo Frankfurte, nebudeme však už čakať dlho. Z ôsmej generácie Golfu by mali oficiálne stiahnuť plachtu 24. októbra priamo vo Wolfsburgu. Bestseller bude stáť na modulárnej platforme MQB Evo so základným rázvorom kolies okolo 2 630 mm, v tomto ohľade sa teda meniť nebude. Napriek tomu by podľa zákulisných informácií nemeckého Auto Bildu malo prísť k úprave základných proporcií automobilu.

Volkswagen Golf VIII. generácie na vizualizácii profesionálneho grafika.
Volkswagen Golf VIII. generácie na vizualizácii profesionálneho grafika.
Zdroj: Auto Bild


V prípade ôsmeho Golfu bude kapota siahať podstatne nižšie než doteraz, zadná časť zasa bude smerovať viac nahor. Rozdiely medzi siedmou a ôsmou generáciou bude najlepšie vidieť v priamom porovnaní. Novinka by mala mať expresívnejšiu “tvár” vďaka full-LED matrix svetlometom, ktoré budú užšie než doteraz. Takto revolučne sa vraj Golf za posledných 45 rokov ešte nikdy nezmenil.

Volkswagen Golf ako prvý model wolfsburgskej automobilky ponesie jej nedávno modernizované logo. Rozsah vonkajších zmien len letmo naznačuje, čo všetko inžinieri prepracovali pod plechmi automobilu. Obrovský skok vpred by mal absolvovať infotainment, dva veľké displeje budú tvoriť plne digitálny kokpit.

 S informačno-zábavným systémom by ste mali vedieť slušne komunikovať aj prostredníctvom hlasového ovládania. Cieľ je jasný - poraziť Mercedes-Benz triedy A. Samozrejmosťou teda bude napríklad i neustále pripojenie na internet. Digitálna revolúcia sa dotkne napríklad i klasického ovládača svetiel. Na overené koliesko môžete zabudnúť, tu sa bude všetko ovládať na špeciálnom dotykovom paneli.

Platforma MQB Evo je pozmenená tak, aby vyhovovala nárokom elektrifikovaným pohonných systémov. Mali by sme sa tu totiž dočkať športovo orientovaného plug-in hybridu, ale i bežného hybridu, ktorý dnes vo veľkom ponúka napríklad japonská Toyota. Volkswagen už v tomto prípade ráta so 48-voltovou elektrickou sieťou.

Čelná maska bude v porovnaní s minulosťou umiestnená nižšie, celkové proporcie Golfu sa zmenia.
Čelná maska bude v porovnaní s minulosťou umiestnená nižšie, celkové proporcie Golfu sa zmenia.
Zdroj: Auto Bild

 Na začiatku predaja by k dispozícii malo byť päť rôznych motorizácií. O základ sa bude starať litrové TSI, uplatní sa tu však aj štvorvalec 1.5 TSI v dvoch ladeniach či dvojlitrové TDI taktiež v dvojici výkonnostných stupňov. Pozíciu hybridov by na začiatok mala hájiť práve zážihová jedna-päťka.

 Už teraz sa klebetí aj o novom GTI. Jeho základné vyhotovenie by malo disponovať výkonom (235 k), k dispozícii však vraj údajne bude i variant GT Cup s porciou (290 k) a Golf R ladený až na (330 k). Štart predaja bežných vyhotovení môžeme očakávať v priebehu budúceho roka, špeciálne sa pravdepodobne pripoja neskôr.

Video

Diskusia