Štvrtá generácia Hyundai Tucson sa automobilovým fanúšikom postupne odhaľuje už celý rok. V septembri roka 2019 sa na internete objavil prvý náčrt, ktorý naznačoval, ako by novinka mohla vyzerať. Ten krátko po tom potvrdil koncept Vision T, ktorého sa auto dizajnovo drží dodnes. O niečo neskôr sa pridali aj šumy o kabíne vozidla, ktoré sú už dnes potvrdené vďaka úniku fotky z ostatných dní.

Hyundai Tucson.
Hyundai Tucson.
Zdroj: Youtube/ AUTO BILD

Premiéra kompaktného SUV sa neodvratne blíži, svetlo sveta má uzrieť už 15. septembra a napriek všetkým náznakom, skiciam a únikom sme ešte jeho finálnu podobu nevideli vcelku. Zmeniť sa to rozhodol grafik Bernhard Reichel, ktorý pre nemecký Auto Bild už tradične vizualizuje automobily pred ich oficiálnym odhalením a jeho grafické zobrazenia bývajú veľmi presné. Aj vďaka nim sa môžeme prvýkrát pozrieť na to, ako bude vyzerať nový Tucson.

Najšokujúcejším prvkom rodinného Hyundaiu bude predná časť, ktorá dostane diódové denné svietenie integrované v čelnej maske. Ako hlavný svetelný zdroj tu pritom bude slúžiť výbojka zapracovaná do predného nárazníka, Tucson sa tak o niečo viac bude podobať modelu Santa Fe. Ku väčšiemu bratovi by sa mal priblížiť i rozmerovo, podľa nemeckého Auto Bildu totiž SUV narastie v každom rozmere, aby mohlo lepšie konkurovať úhlavnému nepriateľovi - Volkswagenu Tiguan.

Okrem odhalenia spoľahlivej vizualizácie sme sa v priebehu ostatných dní dozvedeli aj klebetu, ktorá sa týka špičkového pohonného ústrojenstva Tucsona. Kórejské zdroje totiž hovoria o tom, že pod jeho kapotu by sa mohol nasťahovať 2,5-litrový zážihový turbomotor, ktorý dnes používa napríklad Kia K5 GT. 

Anketa
Páči sa vám dizajnový smer, ktorým sa uberá nový Hyundai Tucson?
  • 68%
  • 4%
  • 28%

Parametre štvorvalca budia rešpekt, ku výkonu tristo koní mu nechýba veľa. Dokáže totiž zo seba vytlačiť 213 kW (290 k) a 422 Nm. Veľkú “Optimu” na stovku dostane v priebehu 6,6 sekundy, dá sa očakávať, že pri Tucsone by to mohol zvládnuť rýchlejšie. Všetko sa detailnejšie dozvieme v priebehu najbližších týždňov. Mimochodom, podľa nemeckého Auto Bildu by Tucson v Európe mohol vstúpiť do predaja ešte pred koncom tohto roka.