Ani vy už sa neviete dočkať príchodu nového BMW M2? Agresívne bavorské kupé má naplánovanú premiéru na október tohto roka a do predaja sa dostane až v roku 2023. To sú ale tie optimistické vyhliadky, pretože ak budú pokračovať problémy s dodávkami komponentov aj v nasledujúcom roku, tieto dátumy sa môžu presunúť aj o niekoľko mesiacov.

AC Schnitzer BMW 2 Coupe
Zdroj: AC Schnitzer

Medzitým je ale stále k dispozícii nová generácia radu 2. Bola predstavená minulý rok a ja vám garantujem, že s vrcholnou verziou M240i xDrive sa dá užiť veľa zábavy. Tá produkuje 280 kW (382 k), ktoré pochádzajú z 3,0-litrového šestvalcového turbo motora. To ale podľa AC Schnitzer nebolo dostatočné číslo a preto predstavil mierne vylepšenia výkonu, ovládania a estetiky.

Pod kapotu sa v tomto prípade zmestí 304 kW (414 k) bez toho, aby úpravca musel vykonať nejaké hardvérové zmeny. Dostatočnú pozornosť venovali aj výfukovému systému, ktorý prispieva k zvukovému zážitku z BMW veľmi obľúbenej "šestky". Okrem toho sa do auta nainštalovala súprava športového odpruženia. Vedzte, že model M240i je aj v komfortnom režime tvrdé a športové auto, no vylepšené pružiny umožňujú znížiť podvozok vpredu aj vzadu približne o 2,5 centimetra. Na každom kolese je namontovaná rozpera s veľkosťou asi 1 cm, čo zvyšuje celkovú stopu auta.

Ak vás zaujímajú skôr estetické úpravy, AC Schnitzer autu dodal svoje vlastné 20-palcové kolesá, predný, zadný a strešný spojler, pričom do kabíny pribudol športový volant a obloženie z uhlíkových vlákien. Je pravda, že skalní fanúšikovia, ktorí si počkajú na M2, dostanú viac výkonu, no aj táto ponuka je zaujímavá. Nový člen rodiny M by mohol byť poháňaný motorom s dvoma turbodúchadlami z M4, pričom bude vyladený na približne 450 koní. Výhodu oproti M240i xDrive má ale zásadnú - bude ponúkaný aj s manuálom, kdežto ostatné modely radu 2 sú výlučne s automatickou prevodovkou.